Latvija - sadalītais pīrāgs!

Share

TAS JĀZINA IKVIENAM!

Kas ir D-U-N-S® numurs? –

D-U-N-S numurs ir unikāls deviņu ciparu identifikators biznesa uzņēmumiem.

APVIENOTO NĀCIJU ORGANIZĀCIJAS JŪRAS TIESĪBU KONVENCIJA, Statuss: spēkā esošs Veids: starptautisks dokuments Pieņemts: 10.12.1982.Stājas spēkā: 22.01.2005.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 183 (3131), 17.11.2004.
  • 1. Šīs konvencijas izpratnē: 1) "Rajons" nozīmē jūras un okeāna dibenu un dzīles ārpus valsts jurisdikcijas robežām;
  • 2) šī konvencija tiek piemērota mutatis mutandis attiecībā uz tiesību subjektiem, kas ir noteikti 305.panta 1.punkta b, c, d, e un f apakšpunktos, kuri kļūst par šīs konvencijas dalībniekiem saskaņā ar priekšnosacījumiem, kas raksturīgi katram no tiem, un šajā nozīmē ar terminu "Dalībvalstis" saprot šos tiesību subjektus.
II daļa. Teritoriālā jūra un piegulošā zona: 1. Piekrastes valsts suverenitāte(suverenitāte – nav JURISDIKCIJA) izplatās aiz sauszemes teritorijas un iekšējo ūdeņu robežas, bet arhipelāga valstu gadījumā - tās arhipelāga ūdeņiem, pieguļošajā jūras joslā, kuru sauc par teitoriālo jūru.
V daļa. Ekskluzīvā ekonomiskā zona: 55. pants. Ekskluzīvās ekonomiskās zonas īpašais tiesiskais režīmsEkskluzīvā ekonomiskā zona ir rajons, kas atrodas aiz teritoriālās jūras un ir pieguļošs tai, kuram piemērojams šajā daļā noteiktais īpašais tiesiskais režīms, saskaņā ar kuru piekrastes valsts 1. tiesības un 2. jurisdikciju, un citu valstu tiesības un brīvības regulē šīs Konvencijas atbilstošie noteikumi.
3. pants. Teritoriālās jūras platums: Katrai valstij ir tiesības noteikt savas teritoriālās jūras platumu līdz robežai, kas nepārsniedz divpadsmit jūras jūdzes (12), to mērot no bāzes līnijām, ko nosaka saskaņā ar šo konvenciju.
4. pants. Teritoriālās jūras ārējā robeža: Teritoriālās jūras ārējā robeža ir līnija, kuras katrs punkts atrodas tādā attālumā no tuvākās bāzes līnijas, kas vienāds ar teritoriālās jūras platumu.

56. pants. Piekrastes valsts(Valsts pārvaldes iekārtas likums: publiska persona — Latvijas Republika) tiesības, jurisdikcija un pienākumi ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā
1. Piekrastes valstij ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā ir:
a) suverēnas tiesības izpētīt un izmantot, saglabāt un rīkoties ar dabas resursiem, kā dzīvajiem, tā arī nedzīvajiem, ūdeņos, kas sedz jūras dibenu, jūras dibenā un tās dzīlēs, un attiecībā uz citām darbībām zonas ekonomiskajā izpētē un ieguvē, tādām kā ūdens, straumju un vēja enerģijas ieguve;
b) jurisdikcija, kā tas paredzēts šīs Konvencijas attiecīgajos noteikumos, attiecībā uz:
i) mākslīgo salu, iekārtu un būvju izveidošanu un izmantošanu;
ii) jūras zinātnisko izpēti;
iii) jūras vides aizsardzību un saglabāšanu;
2. Piekrastes valstij ir ekskluzīva jurisdikcija pār šādām mākslīgajām salām, iekārtām un būvēm, ieskaitot jurisdikciju attiecībā uz muitas, finansu, veselības, drošības un imigrācijas likumiem un noteikumiem.
57. pants. Ekskluzīvās ekonomiskās zonas platums
Ekskluzīvās ekonomiskās zonas platums nedrīkst pārsniegt 200 jūras jūdzes, kuras aprēķina no taisnajām bāzes līnijām, no kurām ir mērīts teritoriālās jūras platums.
Publiskās personas – LATVIJAS REPUBLIKA jurisdikcija īstenojama 12 jūras jūdzes no krasta līnijas 200 jūras jūdžu platumā uz jūras dibena virsmas.
Ja jums ir zināmi likumi, likumu panti, kur konkrēti norādīta publiskās personas LATVIJAS REPUBLIKA jurisdikcijas teritorija un tās robežas, uz kā pamata Man, ©™Suverēnam:Dzīvam:Cilvēkam:, šīs SAUSZEMES pamatiedzīvotājam, un visu dabas bagātību īpašniekam pēc Manām Dabiskajām tiesībām,īpašniekam, būtu jāievēro Jūras tiesības, lūdzu norādīt rakstiskā veidā uz Manu norādīto adresi sakariem.
Ja Jūs nevarat norādīt citus normatīvos aktus, likumus, izņemot Manis nosauktos – Jūs varat tikt tiesāti saskaņā ar
  • APVIENOTO NĀCIJU ORGANIZĀCIJAS JŪRAS TIESĪBU KONVENCIJI par PIRĀTISMU:
100. pants. Pienākums sadarboties pirātisma novēršanā
Visas valstis sadarbojas maksimāli iespējamā apmērā, lai apspiestu pirātismu atklātā jūrā vai jebkurā citā vietā ārpus jebkuras valsts jurisdikcijas.
101. pants. Pirātisma definīcija
Pirātisms ir jebkura no sekojošām darbībām:
ii) pret kuģi, gaisa kuģi, personām vai īpašumu vietā, kas atrodas ārpus kādas valsts jurisdikcijas;
Par Latvijas Republikas valstisko statusu: Statuss: spēkā esošs; Publicēts: Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 42, 24.10.1991.; Diena, 161, 21.08.1991.: <1991. gada 19. augustāPSRS valsts apvērsuma rezultātā> PSRS – 16 Padomju Sociālistiskās republikas, tajā skaitā Latvijas PSR) > (Valsts apvērsums jeb pučs (franču: coup d'état, vācu: putsch) ir pēkšņa valdības, varas maiņa valstī, kas nav savienojama ar demokrātisku pārvaldes sistēmu.
  • 1949.gada 12. augusta Ženēvas konvencija par attieksmi pret karagūstekņiem, Statuss: spēkā esošs Veids: starptautisks dokuments daudzpusējs, Pieņemts: 12.08.1949.Stājas spēkā:24.06.1992.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 52 (2627), 05.04.2002. (c) vardarbība pret cilvēka cieņu, it īpaši apvainojoša un pazemojoša attieksme;
sprieduma pasludināšana un soda izpildīšana bez iepriekšēja tiesas lēmuma, ko pasludinājusi atbilstošā veidā konstituēta tiesa, ievērojot visas juridiskās garantijas, kuru nepieciešamību atzinušas civilizētas tautas

Runā

    Jaunumi

    Read older posts

    About this profile

    Kas ir Latvija? Sabiedrība ar Ierobežotu Atbildību vai BEZATBILDĪBU? Kāda atšķirība ir starp terminiem Latvija, Latvijas valsts un Latvijas Republika? KAM mēs maksājam nodokļus un par ko? Kas ir persona un kas ir cilvēks? ....
    SEKOJIET JAUNUMIEM - DALIETIES AR INFORMĀCIJU UN PADOMIEM!