Laivu noma ''Mučas''

Official page
Share

Runā

  About this profile

  Interesanti ūdens maršruti pa Latvijas skaistākajām upēm un ezeriem ar kanoe laivām.

  Contacts More »

  Vietas: kaimiņi

  view all (100) »

  Upes apraksti.


  Abava

  Abava ir viena no tām Latvijas upēm, kura piedāvā tik senaizmirstos mežonīgās dabas skatus. Upe Jūs aizraus no ikdienā pierastās rutīnas pa visam citā pasaulē,kurā Jums būs jāmācas sadzīvot ar dabas likumiem.Jūs apskaus senlejas valdzinājums, bagātīgās mežuāres, kas mūsdienās ir kļuvušas par retu dabas skatu.Vēlamies brīdināt, ka mazūdens periodā,atsevišķās vietās, laiva būs jāvelk pāri seklām vietām. Nepamanītas nepaliks arī nelielās krāces, Abavas rumba, kas padarīs Jūsu ceļojumu ar asām izjūtām bagātāku.

  Venta

  Šī Kurzemes lielākā upe ir ar mierīgu tecējumu. Tās krasti ir lēzeni, to lielāko daļu aizņem meži. Upe ir ievērojama ar Ventas rumbu, tas ir platākais ūdenskritums Eiropā, kas laivotājiem jāapiet pa sauszemi. Ūdenskritumam seko Ventas tilts, Melnā Kolka, Riežupes smilšu alas. Tie ir tūristu iecienīti apskates objekti. Ceļā ir vairākas atpūtas vietas.Upe vietām ir līkumaina, šur tur sastopamas nelielas saliņas, kas jāapbrauc.

     Užava

  Upe ar zemiem,aizaugušiem krastiem, mežiem, pļavām un pat mežonīgiem krūmiem. Ceļā var gadīties šķēršļi – nolūzušie koki, sakrituši krūmi. Var būt vajadzīga zāģa palīdzība, vietām var nākties traucēkļus apiet. Upe ir šaura, dažbrīd līkumaina, bet ūdenslīmenis laivošanai ir pietiekami dziļš. Užava ir izaicinājums, domāta piedzīvojumu meklētājiem.

  Tebra

  Ceļojuma sākumā sastopamas straujteces un izteikta straume, bet tuvojoties jūrai upe kļūst ļoti rāma. Krasti ir mazapdzīvoti, daba tīra un neskarta, pat mežonīga.

  Rinda

  Šī ir mierīga, neliela un diezgan sekla upīte. Viena no Irbes pietekām. Rindas upe ir labs ceļojuma sākums, lai tālāk dotos laivojumā pa Irbi.Vietām nākas izvairīties no nokritušiem kokiem un sēkļiem. Krastos atrodas krūmi, pļavas, vietām meži. Upes kopējais kritums ir 6,8 m. Upe ir lēna, krāču tikpat kā nav.

  Irbe

  Irbes upe tiek dēvēta arī par Kurzemes Gauju savu skaisto krastu dēļ. Šī ir mierīga upe. Piemērota ģimenēm ar bērniem un skaistu dabasskatu mīļotājiem. Upe ir īpaša ar saviem skaistajiem, stāvajiem smilšu krastiem – noskalotajiem kāpu atsegumiem. Arī tās gultne ir smilšaina. Irbes ir bez ievērojamām krācēm un pavisam niecīgiem kritumiem. Tā ved tieši gar Irbes radioteleskopu, laivotāji to var izmantot par apskates objektu un pieturas vietu savā ceļojumā. Tās krastos atrodas arī citas Padomju armijas kara bāzes.