Bio

Žas susikūrė, kai 1993 metais buvo įrašinėjamas muzikos kūrinių rinkinys "Geras". Taip atsirado ir pirmasis jų kūrinys - "Debilas ir bažnyčioje debilas". Grupės pavadinimas ŽAS šifruojamas - "Žertva ant smūgio".
Aktyvesnę veiklą Žas pradėjo 1994 metais, įrašę savo legendinį kūrinį "Ne pieną gėręs ne nuo pieno ir mirsi". Tuo metu jie apšildydavo Vingio parke vykstančius koncertus. Tik 1996 metais buvo išleistas debiutinis Žas albumas "Ū-Žas", sukėlęs sumaištį Lietuvos muzikos scenoje, ir pavertęs žas'us skandalingiausia Lietuvos grupe. Tais metais buvo nufilmuotas ir pirmasis jų klipas dainai "Ne pieną gėręs ne nuo pieno ir mirsi", žasai buvo labai populiarūs, visur juos lydėjo skandalai. Klausytojus pasiekė ir naujas kūrinys "Žas'ai rimti, bet negerti negali". 1997 metais Žas išleido antrąjį savo studijinį darbą "Dozė", jį palankiai įvertino ir muzikinio pasaulio atstovai. Jų populiarumas pradėjo dar labiau augti, nufilmuoti video klipai kūriniams "Sudrumskime ramybę", "Man gerai".
1997–aisiais jie buvo pasinėrę į techno muziką, tačiau albumo "Cechno" išleidimas buvo ilgai atidėliojamas. Tų metų pabaigoje Žas koncertavo akcijoje "Gelbėkim vaikus", įrašė bendrą kūrinį "Medinis skaitmeninis" su Veronika Povilioniene. Gruodį pasirodė jų klipas "Norėjau skristi".
Radiocentro '97 apdovanojimuose gavo statulėlę už geriausią alternatyvą. 1998 metais Žas kūrinys "Norėjau skristi" pasiekė M-1 Top 40 pirmąją vietą. Tai buvo pirmasis lietuviškas kūrinys, nuėjęs taip toli. Tų pačių metų kovą išleistas naujas, ilgai lauktas albumas "Man dar geriau". Tai buvo šokių muzikos albumas. Po jo išleidimo sekė didžiulis koncertinis turas. 1999-ųjų balandžio 15 dieną įvyko naujo singlo "Po stikliuką" pristatymas, kurio metu grupė suvaidino vestuves. Po "Žalgirio" triumfo 1999 metais Eurolygoje, Žas su klubo krepšininkais įrašė bendrą kūrinį "Eurolyga", greitai išpopuliarėjusį Lietuvoje. 2000-ųjų balandžio 6 dieną pasirodė du metus brandintas ŽAS albumas "Leninas", jame galima rasti garsiausių Žas kūrinių "Po stikliuką", "Turisto lituano", "Gyvenimas veža", "Nes viskas ore" ir ir keletą naujų, šviežių.
Žas'ai albumo pavadinimą paaiškino taip: "…Leninas todėl, kad gražiai skamba ir todėl, kad Leninas – tai praėjusio šimtmečio žmogus, kuris pasidarė didžiausią savo asmenybės reklamą".
2001 pabaigoje ir 2002 pradžioje radijo stotyse pradedami groti du visiškai nauji kūriniai - "Man Ramu" bei "Aš Noriu Jos". Populiarumo jiems nestinga...
2003 –aisiais grupė sukuria krepšinio himną. Daina įkvėpė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę, kuri švedijoje tapo Europos čempionais.
Netrukus pasirodė ir albumas „Fortūna“, kuris parduotas 25 tūkst. tiražu.
ŽAS ir toliau aktyviai koncertuoja, bei pradeda savo karjerą Tango TV su laida Be Proto. „Tai buvo tikrai geras laikas“ – kalbėjo ŽAS‘ai, „kvailiodami darėmė viską ko nepadarėme vaikystėje. Buvo linksma sugrįžti į praeitį“.
Tuo pat metu, kaip bebūtų liūdna grupės vienybė ima braškėti. Kyla vis daugiau nesutarimų grupės viduje. Ezopas atrado naują gyvenimo kelią, kuris suko visiškai į kitą pusę nei Bilo, Choro ir Tru. 2004 metų pavasarį, abipusiu sutarimu Linas Karalius palieka grupe ir ... (metraštininkai šioje vietoje pametė Ezopo pėdsakus).
Nepaisant grupę sukrėtusių neramumų, ŽAS įrodo, jog jie yra daugiau nei muzikinis ansamblis. Jie dar kartą įrodo, jog tai Reiškinys. Ir netrukus įrašo vieną populiariausių savo kūrinių „Mandarinai“. Po metų pasirodo ir albumas „Mandarinai“, per dvi savaites tapęs „auksiniu“.
Ir čia, grupės viduje vėl prasideda neramumai. Tik šį kartą – kūrybiniai. Vis dažniau ŽAS pradeda kalbėti apie norą groti gyvai. Pasireiškia nostalgija praeičiai. Ir štai 2005 metų rudenį išaušo ta diena. Gyvas koncertas LNK laidoje NML. Ar to kam nors reikėjo? Į šį klausimą atsakys ŽAS gerbėjai.

Members

Nav dalībnieku.

Top song

Nearest events

Open in a new window

Music