Bio

Prāta Vētras pagātne sniedzas līdz pat tās dalībnieku bērnudārza laikiem, kad Renārs Kaupers un Kaspars Roga kopā dziedājuši pie Ziemassvētku eglītes un skolas laikiem, kad visi grupas dalībnieki kopā dziedājuši korī. Oficiāli grupa Prāta Vētra radās 1989. gadā Jelgavā, kad četri klasesbiedri – Renārs Kaupers, Jānis Jubalts, Gundars Mauševics un Kaspars nolemj dibināt grupu. Vienīgi Māris Mihelsons nemācās ar draugiem vienā klasē, un tāpēc grupai pievienojas dažus mēnešus vēlāk.

1992. gada septembrī Prāta Vētra izdod pirmo singlu Jo Tu Nāc un 1992. gadā Mikrofona aptaujā ieņem 9. vietu. Tam seko albums Vairāk Nekā Skaļi (1993). Par albuma populārāko dziesmu kļūst Ziema.

1994. gadā tiek izdots maksi singls Vietu Nav, savukārt, 1995. gadā Prāta Vētra pirmoreiz iekaro visas Latvijas uzmanību ar dziesmu Lidmašīnas. Tā kļūst par visu laiku pārdotāko singlu Latvijā un par radio Super Fm gada dziesmu.

1996. gadā Prāta Vētra izdod albumu Veronika. Populārākās dziesmas no Veronikas laikiem ir Dārznieks, Apelsīns un Lidmašīnas, kuras Prāta Vētra joprojām mīl uzspēlēt savos koncertos arī šobrīd. 1996. gada beigās Latvijas radiostacijas sāk atskaņot dziesmu Tavas Mājas Manā Azotē, kas deviņas nedēļas ieņem Airplay topa pirmo vietu un kļūst par 1996. gada lielāko hītu.

1997. gadā Prāta Vētra noslēdz sadarbības līgumu ar Mikrofona Ierakstiem un pasaules gaismu ierauga albums Viss Ir Tieši Tā Kā Tu Vēlies. Pateicoties pārdošanas apjomiem, pirmoreiz Latvijā kāds albums kļūst par Zelta disku. Par populārākajām dziesmām kļūst Mans Draugs, Neatgriešanās un Tavas Mājas Manā Azotē.

1998. gadā Prāta Vētra ieraksta pirmo singlu angļu mēlē Under My Wing sadarbībā ar grupas Fool’s Garden producentu Volkeru Hinkelu. Singls tiek iekļauts Baltijas valstu radio apritē un sasniedz arī citas valstis. Drīz pēc tam Prāta vētra izcīna Grand Prix balvu Zviedrijas festivālā Karlshamn.

Gadu vēlāk Prāta Vētra ir gatava izdot savu, nu jau ceturto albumu Starp Divām Saulēm. Vienlaikus tiek izdota arī albuma angliskā versija Among The Suns. Piecu mēnešu laikā albums iegūst Platīna diska statusu un piecas dziesmas (Puse No Sirds, Starp Divām Saulēm, Lec, Prom Uz Siltajām Salām un Tu Izvēlējies Palikt) sasniedz pirmās vietas Latvijas topos. Albums sasniedz arī Lietuvu, Igauniju, Grieķiju, Turciju, Zviedriju, Somiju, Dāniju, Beļģiju un pat Japānu, Honkongu un Ungāriju. Dziesmu Under My Wing un Weekends Are Not My Happy Days videoklipi tiek iekļauti Francijas mūzikas kanāla MCM pleilistē. Prāta Vētra arī iesilda grupas Supergrass koncertus Dānijā un tas ir tikai sākums visam, uz ko ir spējīga grupa no Latvijas!


2000. gada 13. maijā Prāta Vētra kāpj uz Eirovīzijas skatuves. Izpildot dziesmu My Star un ierindojas augstajā 3. Vietā. Singls tiek izdots arī citās Eiropas valstīs.

2001. gadā Prāta Vētra jau bija beigusi svinēt savu starptautisko triumfu un sāka atkal strādāt, lai pierādītu, ka ir iespējama dzīve arī pēc Eirovīzijas. 2001. gadā iznāk albums Kaķēns, Kurš Atteicās No Jūrasskolas jeb angliskajā versijā – Online. Albuma producents ir Tonijs Mansfīlds, kurš strādājis arī ar grupu A-ha, un albums ierakstīts Anglijā. Šajā albumā iekļauta viena no Prāta Vētras visu laiku veiksmīgākajām dziesmām – Maybe. Dziesmas videoklips uzņemts Prāgā un iekļūst daudzu televīzijas raidījumu ēteros visā Eiropā. Panākumus gūst arī otrais singls Waterfall.

2003. gadā klajā nāk dziesmu albums Dienās, Kad Lidlauks Pārāk Tāls jeb A Daybeforetomorrow. Singlus Colder un A Day before tomorrow jeb Plaukstas Lieluma Pavasaris producē Vācijā pazīstamais producents Aleks Silva. Pārējās albuma dziesmas producējis Stīvs Laions. Dziesmas Colder videoklipu veido pazīstamais vācu producents Manuels Verners un tas tiek uzņemts Ukrainā. Savukārt, grupas fotogrāfijas un albuma dizainu veidojis slavenais Antons Korbeins. 2003. gadā grupa iesilda The Rolling Stones koncertu Prāgā un uzdāvina Mikam Džegeram dzimšanas dienā saksofonu.

2004. gadā grupa Brainstorm kopā ar grupu Би-2 no Krievijas ieraksta dziesmu Скользкие улицы. Dziemsa tiek iekļauta Би-2 jaunajā albumā Иномарки, kas iznāk 2004. gada 2. martā un ieņem pirmo vietu Latvijas, Ukrainas un Krievijas radiostaciju topos.

2004. gada 22. maija naktī traģiskā negadījumā uz Rīgas – Jelgavas šosejas iet bojā viens no grupas dibinātājiem – basģitārists Gundars Mauševics jeb vienkārši Mumiņš. Tomēr pieminot savu draugu Mumiņu Brainstorm izlemj turpināt.

2004. gada beigās – 2005. gada sākumā kopā ar producentu Aleksu Silvu tiek ierakstīts septītais studijas albums. Paralēli darbam studijā grupa piedalījās arī amerikāņu grupas R.E.M. koncertos kā iesildītāji deviņos šovos Eiropas tūrē.

2006. gada vasarā grupa koncertē Lietuvā, Baltkrievijā, Ukrainā, Krievijā, Polijā un Čehijā, kā arī sniedz vienu vienīgo koncertu Latvijā, piedaloties Baltic Beach Party Liepājā. Renārs Kaupers piedalās filmas uzņemšanā un grupa sacer divas dziesmas animācijas filmai Lote No Izgudrotāju Ciema. Maijā Brainstorm videoklips Thunder Without Rain iekļūst mūzikas kanālā MTV Europe rotācijā, un novembrī grupa saņem pirmo Baltijas izpildītāja MTV Europe Music Awards.

2008. gada 13. maijā, grupa izdod albumu Tur kaut kam ir jābūt Albums divu mēnešu laikā iegūst Dubultplatīna diska statusu. Albuma producents ir Latvijā pazīstams hip-hopa mākslinieks Gustavo. Pēc albuma izdošanas seko Tur kaut kam ir jābūt koncerttūre. 5 Latvijas pilsētās- Jelgavā, Preiļos, Ventspilī, Valmierā un Rīgā, kopā koncertus apmeklē vairāk nekā 80 000 skatītāju.

2008. gada nogalē tiek izdots DVD Tur kaut kam ir jābūt Koncerts Mežaparkā, kurš arī sasniedz Platīna diska statusu.

2009. gadā albuma Tur kaut kam ir jābūt Kreivijas tirgum veidotā versija, ar dziesmām krievu un angļu valodā iznāk Krievijā, savukārt 2010. gada sākumā tiek izdota šī albuma angliskā versija Years and Seconds.

Members

Top song

Nearest events

Open in a new window

Music