Bio

„Spice Girls“ tapo pirmuoju dideliu britų pop muzikos fenomenu paskutinio praėjusio amžiaus dešimtmečio viduryje. Skirtingai nei dauguma to meto grupių, išgarsėjusių per indie pop/rock muziką, vien merginų sudarytas penketas išsivystė iš šokių pop muzikos tradicijų, kurias pradėjo ir kurių dėka dar dešimtmečio pradžioje išgarsėjo vaikinai „Take That“. Tačiau, skirtingai nei viena populiariausių Didžiosios Britanijos vaikinų pop grupių, „Spice Girls“ vieną lemtingą skirtumą. Merginos savo šokių pop muziką naudojo tik kaip pagrindą, o visa kita buvo persmelkta nuožmios savarankiškumo, feminizmo dvasios, kuri priminė tiek Madonną, tiek maištaujančias alternatyviojo roko feministes. Netrūko jų kūryboje ir visuomet Anglijos publikai tinkančios vaikinų temos. Išdidus jų, vien merginų įvaizdis ir „pagaunančios“ šokių pop muzikos dainos itin patiko jauniesiems klausytojams, o tuo tarpu spalvingos, seksualios jų asmenybės bei humoro jausmas kėlė ir vyresnio amžiaus žmonių simpatijas. To dėka „Spice Girls“ tapo neabejotinu visos savo kartos sėkmės pavyzdžiu. 1996-aisiais grupė taip pat užkariavo bene visų Europos šalių topus, kol 1997-ųjų pradžioje visą savo dėmesį paskyrė Amerikos rinkai.
Nuo pat pradžios kiekviena iš „Spice Girls“ narių gavo britų spaudos pravardę, o vėliau leidybinės kompanijos tebuvo tik įrankiai tiems vardams, gautiems dar iš debiutinio singlo ir vaizdo klipo, „Wannabe“, populiarinti. Geri Estelle Halliwell tapo „sexy Spice“ („seksualiąja Spaise“); Melanie Janine Brown buvo pavadinta „scary Spice“ („bauginančia Spaise“); Victorią Adams spauda praminė „posh Spice“ („prašmatniąja Spaise“); Melanie Jayne Chisholm – „sporty Spice“ („sportiškąja Spaise“), na o Emma Lee Bunton gavo „baby Spice“ („kūdikiškosios Spaisės“) titulą. Kiekvienos iš jų asmenybė buvo nuolat gvildenama spaudoje ir vaizdo klipuose, kas galiausiai leido 1996-ųjų vasarą pasirodžiusiam debiutiniam singlui „Wannabe“ pakilti iki Didžiosios Britanijos topo viršūnės. Jei visos šios sukurtos personalijos verčia manyti, kad „Spice Girls“ – „pagamintos“, tai nėra taip jau toli nuo tiesos. Kiekviena iš grupės narių aktyviai dalyvavo Anglijos teatro, filmų bei modelių scenos gyvenime ir visos jos 1993-ųjų metų vasarą atsakė į skelbimą, kviečiantį penkias „gyvybingas merginas“ tapti grupės narėmis. Vadybininkas, patalpinęs laikraštyje skelbimą, kviečiantį burtis į „Spice Girls“, galiausiai po poros mėnesių savo planų atisakė ir paliko merginas likimo valiai. Likusius du metus merginos kovojo, besistengdamos gauti leidybinę sutartį, mat daugelis kompanijų reikalavo, jog šios iš savo gretų išsirinktų vieną aiškią lyderę, o šios atsisakydavo.
Galiausiai „Spice Girls“ pasirašė sutartį su „Virgin Records“, tačiau tuo metu jos neturėjo vadybininko, taigi debiutinio albumo įrašytas buvo beveik neįmanomas. Visos penkios narės persikėlė gyventi į vieną namą ir tuo pačiu metu pradėjo ieškotis sau vadybininko. 1995-ųjų pabaigoje joms padėti sutiko Annie Lennox vadybininkas Simon‘as Fuller‘is, kuris kartu su Elliot‘u Kennedy pradėjo rašyti dainas. „Wannabe“, pirmasis grupės „Spice Girls“ singlas, buvo išleistas 1996-ųjų vasarą ir tapo pirmuoju istorijoje vien iš moterų sudarytos grupės debiutine daina, debiutavusia ant aukščiausio D. Britanijos topo laiptelio. Anglijoje ši daina išbuvo viršūnėje net septynias savaites, o metų pabaigoje „Wannabe“ jau buvo tapusi 21 šalies topų lydere. Iškart kai tokios sėkmės sulaukė daina „Wannabe“, „Spice Girls“ merginos tapo britų žiniasklaidos simboliais ir jų susidūrimai su kitomis įžymybėmis tapo nuolatinėmis bulvarinių dienraščių temomis. Ne mažiau dėmesio ir kalbų sulaukė nuogos Geri Halliwell nuotraukos, darytos dar jos karjeros pradžioje. Visa tai prisidėjo prie grupės įsibėgėjimo ir antrasis jų singlas, daina „Say You'll Be There“, rudenį taip pat debiutavo D. Britanijos Top 40-uko viršūnėje – vos per vieną savaitę buvo parduota 200,000 šio kūrinio kopijų. Debiutinis merginų albumas, „Spice“, buvo išleistas metų pabaigoje, o pristatė jį pirmoji grupės baladė, daina „2 Become 1“. Ir albumas, ir singlas, iškart šoktelėjo į topų viršūnes bei pasiliko ten net keletą savaičių – beje, abu įrašai buvo pirmi ir per itin atlikėjams svarbią, kalėdinę savaitę. Tuo metu jaunosios dainininkės galėjo džiaugtis praktiškai visų Vakarų Europos šalių topų viršūnėmis, todėl nieko nuostabaus, kad „Spice Girls“ 1997-ųjų pradžioje savo dėmesį sutelkti nusprendė į Amerikos rinką, kur sausio mėnesį pasirodė singlas „Wannabe“, o po mėnesio – ir debiutinis albumas „Spice“.
Ir Jungtinėse Valstijose merginoms populiarumo netrūko – hitais tapo dainos „Say You'll Be There“ ir „2 Become 1“. Vėliau tais pačiais metais pasirodė albumas „Spiceworld“, išleistas kartu su tokio paties pavadinimo filmu apie šią jauną grupę. 1998-ųjų gegužės mėnesį iš kolektyvo pasitraukti nutarė Geri Halliwell, nors tikslių savo apsisprendimo priežasčių nepateikė. Po metų ji išleido solinį albumą „Schizophonic“, tačiau nieko panašaus į topų viršūnes užkariavusią grupės muziką jai pateikti nepavyko. Po „Ginger Spice“ pasitraukimo, „Spice Girls“ po truputį byrėjo toliau - Melanie B., ištekėjusi už grupės šokėjo Jimmy Gulzar‘o, išleido solinį singlą, duetą su Missy "Misdemeanor" Elliot, pavadintą „I Want You Back“. Kalėdų proga merginos užsidirbo dar vieną numeris vienas hitą, dainą „Goodbye“, kuri įrodė, kad jos vis dar dėmesio centre muzikos scenoje, o taip pat – ir asmeniniame gyvenime. 1999-ųjų vasarį Melanie B. Pagimdė mergaitę vardu Phoenix Chi, o po mėnesių sūnumi, Brooklyn‘u Joseph‘u, galėjo džiaugtis ir Adams. Ji vėliau tapo geriau žinoma ne tik, kaip „Posh Spice“, bet ir kaip Victoria Beckham, mat tų metų vasarą ištekėjo už Mančesterio futbolo klubo žvaigždės David‘o Beckham‘o. Tapdamos vis pastebimesnės dėl savo socialinio gyvenimo, daugiau nei dėl dainavimo, „Spice Girls“ nutarė padaryti užtarnautą pertrauką, kurios metus Anglijos topus sėkmingai šturmavo viena iš narių, Melanie C, 1999-aisiais išleidusi debiutinį solo albumą „Northern Star“. Po metų merginos nutarė vėl sugrįžti į studiją, kur kartu su aukščiausios klasės prodiuseriais, Rodney Jerkins‘u, Terry Lewis‘u ir Jimmy Jam‘u (dirbo su Janet Jackson, Mary J. Blige) pradėjo įrašinėti pirmą albumą po trejų metų pertraukos, kai pasirodė „Spiceworld“.
Įrašų sesijų viduryje, grupės narė Melanie B. Išsiskyrė su Gulzar‘u ir likusius 2000-uosius metus praleido besibylinėdama dėl vaiko globos. „Spice Girls“ kūrybinė jėga įveikė kruopščią žiniasklaidos kritiką, taigi jos galėjo visiškai susikoncentruoti ties nauju savo R&B skambesiu: galiausiai merginų ketveriukė 2000-ųjų rudenį sugrįžo su trečiuoju savo albumu „Forever“.

Members

Top song

Nearest events

Open in a new window

Music