Jauns Likums

Official page
Share

Questions and answers

Vai nodokļu maksātājam ir atļauts izmaksāt skaidrā naudā dividendes, izsniegt vai saņemt aizdevumu, kuru summa pārsniedz 7 200 euro?
Nē, nav atļauts.
Nodokļu maksātājam nav atļauts veikt skaidrā naudā darījumus, t.sk. arī izmaksāt dividendes, izsniegt vai saņemt aizdevumu, kuru summa pārsniedz 7 200 euro neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā vai vairākās operācijās.
(Likuma "Par nodokļiem un nodevām" 30.panta pirmā daļa).
Vai nodokļu maksātājam ir atļauts veikt skaidrā naudā darījumu, kura summa pārsniedz 7 200 euro?
Nē, nav atļauts.
Nodokļu maksātājiem (t.i., juridiskajām personām, fiziskajām personām, kuras ir individuālie komersanti un fiziskajām personām, kuras reģistrējušās VID kā saimnieciskās darbības veicējas) nav atļauts veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 7 200 euro neatkarīgi no tā, kas ir darījuma partneris un neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā vai vairākās operācijās.
Mazumtirdzniecībā veiktajos darījumos skaidrās naudas ierobežojums attiecināms tikai uz preču pircēju.
(Likuma "Par nodokļiem un nodevām" 30.panta pirmā daļa, 1.1daļa un ceturtā daļa).
Vai personālsabiedrības, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības maksā uzņēmumu ienākuma nodokli obligātajā apmērā – 50 euro?
Personālsabiedrības, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības u.c., kuras nav uzņēmumu ienākuma nodokļa maksātājas, uzņēmumu ienākuma nodokli obligātajā apmērā – 50 euro – nemaksā (likuma “Par uzņēmumu ienākuma nodokli” 22.panta 2.1 un 2.2daļa).
Vai uzņēmumu ienākuma nodokli obligātajā apmērā – 50 euro – maksā sabiedrība, kura 2014.gadā ir iemaksājusi budžetā iedzīvotāju ienākuma nodokli nepilnā apmērā (t.i., ir izveidojies nodokļa parāds)?
Uzņēmumu ienākuma nodokli obligātajā apmērā – 50 euro – sabiedrība, kurai ir darbinieki un kura 2014.gada laikā ir daļēji (nepilnā apmērā) samaksājusi budžetā iedzīvotāju ienākuma nodokli vai valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (t.i., ir izveidojušies nodokļu parādi), nemaksā (likuma “Par uzņēmumu ienākuma nodokli” 22.panta 2.1 un 2.2daļa).