AC/DC Project

 

Homepage http://www.ac-dc.lt
Fans 257
Genres Hard Rock

 

Share

Bio

Grupės įkūrėjai - Ąžuolas Stanevičius (vokalas) ir Vladas Slavinskas (gitara).
Vieną 1996 m. vakarą Ąžuolas pasiūlė padaryti bendrą muzikinį projektą. Gerai žinomas gitaristas Vladas Slavinskas Vilniaus konservatorijoje dėstė gitarą bei džiazo istoriją. Jis palankiai priėmė pasiūlymą ir jau kitą dieną buvo užsakyta įrašų studija "Tamsta" Vilniaus senamiestyje. Taip buvo įrašytas pirmas debiutinis kompaktinis diskas „Brandus“. Grupės pavadinimas tuo metu buvo „Black Sun“. Projektas unikalus tuo, kad visi kūriniai šiame albume įrašyti ekspromtu be ypatingo pasiruošimo ar repeticijų.

Įraše dalyvavo gausus būrys muzikantų. Būgnininkai: Jonas Taločka ("Pelenai"), Neglendas Pečiulka ("Rojaus Tūzai", "Poliarizuoti Stiklai"), koncertuose - Meinardas Brazaitis ("Ghostorm"), Marius Savickas ("Bovy"). Galiausiai įsitvirtino Vaidas Taurinskas ("Pelenai"). Bosistai, dalyvavę pirmuose įrašuose: Andrius Daugirdas ("Volis", “Rojaus Tūzai“), vėliau jį pakeitė Virgis Prieskienis-Lolo ("Bovy"). Gitaristai: Algis Barniškis-Blėka ("Sledge Hamer"), Martynas Kuliavas ("Bovy", "Rebelheart", "Rojaus Tūzai", "Pelenai"), Romas Rainys ("Foje", "Katedra", "Rojaus Tūzai").

Iš pradžių buvo rašomi Ąžuolo Stanevičiaus kūriniai. Tačiau tai buvo ieškojimas savęs ir generalinė repeticija pirmiems pasirodymams Vilniaus klubuose. Debiutas įvyko per 1997 metų sutikimą muzikiniame klube "Langas". Vladas pasiūlė paruošti 7, po to 10 ir galiausiai 21 AC/DC repertuaro dainą likus 4 dienoms iki Naujamečio bei pirmo pasirodymo. Slyva (tokia Vlado pravardė) "nuėmė" visus 21 elitinius AC/DC kūrinius ir debiutas įvyko. Vėliau teko koncertuoti Rotušės aikštėje Vilniuje per "Sutino dienas". Dažni pasirodymai muzikiniame klube "Langas", "Muzikiniame angare", "Kabare" senamiestyje, bare "Amerika", pub'e "Prie Universiteto", Jaunimo Teatro kiemelyje, per baikerių šventes, Vilniaus "Dinamo" stadione, Kauno Bike Show, geros muzikos klube "Brodvėjus", klube „Fortas“ ir „Siena“ Kaune, klube „Keturios sostinės“ Vievyje, Varnių bliuzo festivalyje (garbės svečiais), “Roko Naktys“ festivalyje prie platelų ežero, Muzikiniame klube „Vandenis“ Palangoje, klube "Kolonada" Druskininkuose, Nidos festivalyje bei miesto šventėse, Vilniaus „Siemens“ arenoje su simfoniniu orkestru, Alytaus "Dainavos" stadione, uždaruose ir teminiuose vakarėliuose t. t.

AC/DC Project sėkmingai koncertavo ir užsienio šalyse: Lenkojoje Bialystok mieste paramos vaikams festivalyje, Latvijoje roko festivalių maratone užkariavo gerbėjų simpatijas.

Grupei reikėjo pavadinimo. Debiutinis albumas išleistas pavadinimu "Brandus" prekiaujama "Bomba records" tinklų parduotuvese, o grupės pavadinimą "Black Sun" pasiūlė Ąžuolas Stanevičius. Per "Radiocentrą" grupė buvo pristatyta kaip "Vigil", vėliau "Sand Box", "Jackdaw Free", kol pagaliau Ąžuolas prisiminė seną savo neįgyvendintą svajonę - turėti grupę "Black Sun".

Radijo stotyje "Laisvoji banga" debiutavo daina "Trouble".

Tekstų ir kūrinių autoriai - Slyva ir Ąžuolas. Tekstai apie to laikotarpio nuotykius.

Iš karto po įrašų, Vladas Slavinskas susipažino su mergina iš JAV ir išvažiavo gyventi į Valstijas. Dabar jis jau vedęs ir turi vaikų. Vladą labai sėkmingai pakeitė Martynas Kuliavas. Po įvykusios permainos pasikeitė ir grupės pavadinimas - "AC/DC PROJECT" atliekančios legendinės Australų grupės AC/DC kūrinius.

Members

Vokalas, Vadyba

Bosinė Gitara

gitara

Top song

Nearest events

Open in a new window

Music