Dārza dizains

Official page
Share

Questions and answers

Potētai ,nokarenai gobai lapās kukaini,ko darīt?
Es lietoju insekticīdus, bet ir cilvēki, kas ir pret ķimikāliju izmantošanu dārzā ... Gobas un irbenes ir vieni no vis kukaiņu apmeklētākajiem kokaugiem.
Dižskābardis ir liels koks un, ja to speciāli neformē, tad kā dzīvžogs tas nesanāks. Dzīvžogam izmantojamu augu ir ļoti daudz, viss atkarīgs kāds ir mērķis un apstākļi - cik augsts nepieciešams, būs veidots, vai brīvi augošs; kāds ir augsnes sastāvs, saule vai ēna, vēlies mūžzaļu vai no lapu kokaugiem ... ? Es vēlos lai agri no pavasara sāk zaļot un rudenī nobirst bet saugtu blīvs. Kurš jākopj vairāk kur mazāk, lai var saprast ko izvēlēties. Man vēlamais augstums būtu 2.5 m . varu cirpt 1 reiz nedēļā . Gaidīšu jūsu atbildi. Paldies
Nevienu dzīvžogu nav nepieciešamība cirpt reizi nedēļā. Pietiek ar 2 - 3 reizēm sezonā. Jūsu gadījumā var izvēlēties liepu speciāli dzīvžogam audzētus stādus, asērkšķu vilkābeli (tā gan būs asa), irbeņlapu fizokarpu (būs nedaudz zemāks), Amūras bārbeli, kokveida karagānu, spožlapu klinteni, ceriņi (būs sakņu atvases). Tie tādi tradicionālākie dzīvžogiem izmantojamie kokaugi.
Vēstule, ko Tu centies pārsūtīt, ir atzīmēta kā ķēdes vēstule. Cieni, lūdzu, savus draugus! Temats Man ir žoga daļa kuru es vēlētos aizstādīt . cik augsts un cik ātri aug dižskabārdis? vai jūs ieteiktu ko citu kā dzīvžoga materiālu? paldies
Kādu ķēdes vēstuli es centos pārsūtīt, par ko te ir runa???

Dižskābardis ir liels koks un, ja to speciāli neformē, tad kā dzīvžogs tas nesanāks. Dzīvžogam izmantojamu augu ir ļoti daudz, viss atkarīgs kāds ir mērķis un apstākļi - cik augsts nepieciešams, būs veidots, vai brīvi augošs; kāds ir augsnes sastāvs, saule vai ēna, vēlies mūžzaļu vai no lapu kokaugiem ... ?
Man ir vajadzība pārstādīt dažas ziemcietes,ja to darīšu rīt 6 oktobrī,vai nebūs par vēlu,šogad silts rudens.
Atkarībā, kas tās par ziemcietēm. Ja ir salcietīgas ar labu sakņu sistēmu, tad vari droši pārstādīt. Bet, ja tādas vairāk palutināmās, tad labāk atliec uz pavasari. Drošības pēc nomulčē ar kūdru vai kompostu. Ja kailsals, var uzmest arī kādu skuju.
Pati vēl nesen pārstādīju - būs labi:)
Tagad septembrī tika pasūtītas Sīrijas Asklēpijas tādos mazos konteinerīšos no Bakker kataloga. Sakiet lūdzu, vai es tās varu jau tagad septembra beigās izstādīt dārzā vai tomēr labāk pavasarī un kādā veidā?
Par to, kas atnāk no Bakker kataloga, neņemos izteikt teoriju, kā pareiz rīkoties. Jautājiet viņiem turpmākos audzēšanas norādījumus, jo tā ir "īpaša" produkcija ar savu " kvalitāti" .
vai liepas var pavairot ar spraudeņiem? cik labs un ātrs varētu būt rezultāts?
Liepas pavairo sējot, potējot vai ar noliektņiem. var mēģināt arī tgd ar daļēji pārkoksnējušiem spraudeņiem. Ieteicams izmantot apsakņošanās stimulatorus. Aug atkarībā no kopšanas, samērā ātraudzīgas. Rezultāts atkarīgs no tā, ko grib iegūt.
Varbūt ir kas izsmidzināms, lai cīnītos ar usnēm gan zālājā, gan dobēs?????????
Tavā gadījumā der regulāra izraušaa/ izduršana, jo ar herbicīdiem aizies bojā arī viss apārtaugošais ko skars īs herbcīgs
Gribēju uzzināt kādā attālumā jāstāda vilkābeles, ja grib augstu cērpjamu dzīvžogu veidot apmēram 2m augstumā. Un cik lielus stādus izvēlēties. Vai tos var stādīt arī tagad , ( piedāvā 50 cm un 1 m ) vai labāk rudenī un agrā pavasarī ? Paldies !
Ja stādi ir konteineros, var stādīt visu sezonu, ja kailsakņi - tad , protams, pavasarī pirms lapu plaukšanas un rudenī. Jāstāda apm. 60 - 70 cm attālumā. Nedrīkst stādīt virs āderēm, mēdz izsalt tajās vietās.
Kur Valkas rajonam vistuvāk var nopirkt kārklu klūgas dzīvžoga audzēsanai?
Nemācēšu pateikt, tas jāinteresējas stādaudzētavās.
Vai tomātu siltumnīcai var likt plēvi zilā krāsā?
Neesmu ļoti kompetenta tomātu audzēšanā un seguma krāsas nozīmei. Drošāk būs pajautāt speciālistiem šai jomā:)