Bio

Def Leppard yra britų roko grupė iš Šefildo, įkurta 1977 m.
Def Leppard'ai debiutavo 1980 m. kaip NWOBHM (angl. New Wave of British Heavy Metal) judėjimo grupė su albumu „On through the Night“. Labiausiai ji išpopuliarėjo 1984–1989 m., kai išleido savo geriausius albumus „Pyromania“ ir „Hysteria“.
Iš albumo „Hysteria“ dainos buvo populiariausios visoje jų karjeroje: Love Bites (1-a vieta JAV), Pour Some Sugar On Me (2-a vieta JAV), Armaggedon It (3-ia vieta JAV).
1995 m. metais buvo įrašyti į Gineso rekordų knygą kaip vieninteliai atlikėjai, koncertavę trijuose žemynuose per viena parą.

„Def Leppard“, daugeliu atžvilgių, buvo viena geriausių devinto dešimtmečio sunkiojo roko grupių. Buvo daug grupių, kurios rokavo smarkiau ir buvo pavojingesnės nei Sheffieldo'o kvintetas, bet tik kelios taip gerai išlaikė tų laikų dvasią. Buvę energingi aštunto dešimtmečio pabaigos metalistai, po kiek laiko jie pakeitė stilių į glam'ą. Jų muzika buvo panaši į T.Rex, Mott The Hoople, Queen ir Led Zepplin. Žemindami tonus ir pabrėždami melodiją, „Def Leppard“ vyrukai patyrė sunkumų 1983-iaisiais, įrašinėjant "Pyromania", bet veiksmingai debiutavo MTV kanalu, o tai buvo didelis privalumas. Grupei pasisekė, nes jie buvo geros, fotogeniškos išvaizdos, jie taip pat sukūrė daug meniškų ir naujoviškų, jaudinančių muzikinių klipų, kurie juos iškėlė į žvaigždes. Grupė ketino greitai išpopuliarinti "Pyromania", bet buvo pristabdyti, kai grupės būgnininkas prarado ranką autoavarijoje ir tai buvo tik pirma iš galybės problemų iškilusių grupės profesinėje veikloje. „Def Leppard“ išsprendė šias problemas ir net praplėtė savo ir taip didelį fanų būrį 1987-ųjų metų albumu "Hysteria". Dešimto dešimtmečio pradžioje „Def Leppard“ buvo vienintelė sunkiojo roko grupė išlaikiusi didžiulę auditoriją.

1977-ais grupę įkūrė Rick'as Savage'as ir Pete'as Willis'as. Po kelių mėnesių prie grupės prisijungė vokalistas Joe Elliott‘as, fanatiškas glam'o grupių gerbėjas. Kolektyvas buvo pervadintas į „Def Leppard“. Grupė grojo vietiniuose Šefildo baruose, o po metų prie grupės prisidėjo gitaristas Steve'as Clarke'as ir Rick'as Allen'as. Paaugliai pirmą kartą pasirodė per „BBC“. Nuo to laiko apie „Def Leppard“ pradėjo rašyti Didžiosios Britanijos muzikos žurnalai. Tada jie susipažino su „AC/DC“ vadybininku, kuris jiems padėjo pasirašyti kontraktą su „Mercury“.

Grupės debiutinis albumas buvo "On through the night", išleistas 1980-aisiais. Šis albumas nebuvo labai populiarus, bet pasiekė 51-ą Didžiosios Britanijos topo vietą. Metų bėgyje grupė pradėjo koncertuoti Didžiojoje Britanijoje ir JAV, apšildydami tokias grupes kaip „Ozzy Osbourne“, Sammy Hagar ir Judas Priest.

1981-aisiais grupė išleido antrąjį albumą "High N' Dry" ir jis tapo platininiu Didžiojoje Britanijoje, o daina "Bringin' on the heartbreak" įėjo į muzikos istoriją. "Bringin' on the heartbreak" klipą rodė per MTV, o tai ypač prisidėjo prie grupės sėkmės. Iškart po to, Pete'as Willis'as buvo atleistas dėl alkoholizmo ir į jo vietą atėjo Phil'as Collen'as.


"Def Leppard". [redwingsbaseball.com nuotr.]
Sekantis albumas "Pyromania" tapo ypač populiarus, o singlų "Rock of ages" ir "Photograph" klipai buvo nuolat rodomi per MTV. "Pyromainia" buvo parduota virš 10 milijonų kopijų ir „Def Leppard“ tapo viena iš populiariausių sunkiojo roko grupių pasaulyje. Likus mėnesiui iki naujo albumo įrašų pradžios būgnininkas prarado ranką autoavarijoje, Naujųjų Metų išvakarėse. Be būgnininko „Def Leppard“ ateitis atrodė miglota, tačiau 1985-ųjų pavasarį, praėjus keliems mėnesiams po avarijos Rick'as Allen'as pradėjo savarankiškai mokytis groti autentiškos gamybos elektroninių būgnų rinkiniu. Greitai grupė pratęsė albumo įrašymą, kuris truko apie du metus ir grįžo į sceną Europos Monstrų Roko ture.

„Def Leppard“ baigė savo sėkmingiausio albumo "Hysteria" įrašymą 1987-aisiais. Iš dvylikos albumo dainų, net septynios iš jų tapo singlais. Visi singlai tapo nepaprastai sėkmingi, tačiau singlas "Love Bites" tapo pačiu sėkmingiausiu kūriniu „Def Leppard“ istorijoje. Jis užėmė pirmą vietą Didžiosios Britanijos ir JAV topuose, laikėsi labai ilgai ir tapo „Def Leppard“ vizitine kortele. Tai buvo sėkmingiausi „Def Leppard“ metai. Jie valdė visus topus ir MTV, o paaugliams tapo nepaprastais idealais. Paaugliai pradėjo auginti ilgus plaukus ir nešioti suplėšytus džinsus, net kai 1988-aisiais išpopuliarėjo tokia grupė kaip „Guns N' Roses“.

„Def Leppard“ neužmigo ant laurų ir pradėjo įrašinėti naują albumą "Adrenalize". Pradėjus įrašinėti albumą mirė grupės gitaristas Steve'as Clark'as, perdozavęs alkoholio ir narkotikų. Steve'as Clark'as senai turėjo problemų su narkotikais ir alkoholiu, stengėsi išsikapstyti, bet jam nepavyko. Po Clark'o mirties Collen‘as perėmė visas gitaros partijas ir „Def Leppard“ 1992-aiais išleido "Adrenalize", būdami kvartetas. „Adrenalize“ buvo gan populiarus, bet nepasiekė tokios sėkmės, kaip ankstesni albumai "Pyromania" ir "Hysteria". Buvo išleisti trys populiarūs singlai. Po albumo "Adrenalize" išleidimo prie grupės prisijungė „Whitesnake“ gitaristas Vivian‘as Campbell‘as.

1993-aisiais, „Def Leppard“ išleido "Retro Active", kuriame buvo singlas "Miss you in a heartbeat", šturmavęs Top 40-uką. Po dviejų metų metų grupė išleido geriausių gyvų hitų rinkinį "Vault". Naujai išleistas albumas "Slang" buvo komerciškai nesėkmingas ir gan skyrėsi nuo ankstesnių „Def Leppard“ darbų eksperimentais su garsais. Albumas "Euphoria" buvo išleistas 1999-aisiais. Jis buvo gan populiarus, ypač tarp ištikimų „Def Leppard“ gerbėjų. Grupės „Def Leppard“ naujausias darbas yra albumas "X", kurį reklamuodama grupė koncertavo ir Vilniuje. Grupės artimiausi planai yra spalio mėnesį išleisti geriausių visų laikų „Def Leppard“ dainų rinkinį.


Diskografija

* 1980 On Through The Night
* 1981 High'n'Dry
* 1983 Pyromania
* 1987 Hysteria
* 1992 Adrenalize
* 1996 Slang
* 1999 Euphoria
* 2002 X
* 2005 Rock of Ages: The Definitive Collection
* 2006 Yeah!
* 2008 Songs From The Sparkle Lounge

Members

Top song

Nearest events

Open in a new window

Music