Bio

http://www.myspace.com/lukasdevita ..................................................................................................................................
Lukas Devita - vienas ankstyvųjų Lietuvoje psichodelinio folk stiliaus dainų autorių-atlikėjų, taip pat įvedęs kosmines bei misticizmo temas, daugiausiai rašantis anglų kalba.
Papildomai veikiantis projektas "devita" buvo sumanytas kaip eksperimentinių ir ambientinių garso derinių laboratorija, įtraukianti elektroninius bei akustinius instrumentus, paleidusi į interneto erdvę keletą konceptualinių albumėlių, kaip kad "astralia".
Šias dvi išraiškos formas galiausiai imta derinti tarpusavyje linkstant į savotišką folktroniką.
Idėją čia stengiamasi laikyt svarbesne už asmeninę išraišką, o ironija nesutrukdo rimtam nusiteikimui. >>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>dainų autorius/atlikėjas, rašantis daugiausiai anglų kalba; muzikuojantis stiliuje, artimam folk psichodelikai ~ - visi pateikti įrašai yra demo, t.y. demonstraciniai, skirti parodyti grupės draugams ir pan. - tokios dainos savotiškai auginamos, bręsta, gal būt kai kurios jau paauglietiško amžiaus, bet visos dar nepilnametės, o gal būt visai vaikiškos, todėl skamba šiame *darželyje*, kur galima palikti vaikus, kol vyksta kiti darbai. >>>Norvegų grupė Sleepyard remiksavo ir patobulino kai kuriuos projekto 'devita' įrašus ir nauja kompozicija Heavy Sunset bus įtrauktą į naująjį jų diską. Grupės lyderis Oliver Kersbergen papildomai įrašė visą ambientinį albumą "Wall of Confusion", panaudodamas garsus iš devita "juostų bibliotekos"



'...nepasiduokime provokacijoms tų,kurie nėra mūsų gretose, bet tebegroja kreivą elektroniką...'- "Valstybės žinios",2007-05-05 '...paskutinis "naujosios romatikos" atgarsis scenoje,kurios nebėra...'- "Lietuvos Rytmas",2007-03-31 '...tokį neva avangardą klausiau dar mokyklos suole,kai būsimi atlikėjai bėgdavo iš pamokų...'-"Žygio batų" vyr. konsultantė,2007


>>eksperimentinės muzikos psichofiziniai bandymai,akustinis minimalizmas, folk, jungtiniai intuityvios muzikos grojimai; psichodelinės muzikos raida - daugiaprasmis žodis "fan" tiktų labiausiai;
tačiau per ilgesnį laiką susikaupė savos kūrybos dainų, daugiausiai anglų kalba, įtakotų ankstyvojo rock'o bei folk psichodelikos.
*******
iš skilties hardrokas.net portale:

Lukas galėtų būt labiau žinomas kaip rašantis apie muziką, nei ją grojantis. Pradėjęs, “klasikiniu” tapusiu, pasakojimu apie devinto dešimtmečio Lietuviškąją “punk erą”, savaitraštyje “Literatūra ir Menas” jis paskelbė seriją straipsnių kultūros bei filosofinėmis temomis, o taip pat pristatė ankstyvąją amerikiečių ir britų psichodelinę muziką. Nenuostabu, kad pastaroji nemažai įtakojo paties Luko kūrybą, ne tik anksčiau publikuotą poeziją, fantastiką ar eksperimentinę prozą, bet ir dainas bei muziką.

Nuo 1989-ųjų, pasak Luko, jam išpuolė sėkmė sutikti vaikystės bičiulį Taurą ir įsijungti į jo ekscentrišką grupę, Dinda Polimantika - vieną pirmųjų, bent jau 9-ame dešimtmetyje, pradėjusių groti psichodelinį roką Lietuvoje. Anksčiau bendradarbiavęs su Atsuktuvu, gitaros virtuozas Tauras Teiberis, įtakotas Frank Zappa'os, buvo įvaldęs daugelį stilių, dainavo, laisvai galėjo groti mušamaisiais ar bosine gitara. Tai tapo neįkainuojamu “universitetu” Lukui Devitai, pradėjusiam dainuoti pritariamuoju balsu, palaipsniui virstant grupės bosistu.

Pradedant debiutiniu eksperimentinės muzikos vakaru Vytauto Didžiojo universitete Kaune, pristatant elektroninės muzikos kompoziciją “Astralia”,1998-ais, Lukas Devita pasirodo soliniuose, bei bendruose su kitais muzikantais projektuose. Jis gan lengvai pereina nuo originalių dainų balsu bei akustine gitara, prie psichodelinio avangardo - ar atvirkščiai. Neretai atlieka ir kitų autorių dainas, tokių kaip Lou Reed'o, Van Morrison'o, Arlo Guthrie'io, grupės Pink Floyd ar Syd Barrett'o.

Kaip gitaristas, Lukas dalyvavo unikaliame Karlheinz Stockhausen'o kūrinio "Iš septynių dienų" (Aus Den Sieben Tagen) atlikime - Raimundo Eimonto organizuotame septynių valandų "intuityviame" koncerte, Kauno "Lango" galerijoje (1999). Tai įkvėpė Luką vėliau surengti ne vieną "intuityvios muzikos" vakarą Vilniuje, Meno ir Muzikos bibliotekoje, kur nuo 2004-ųjų, bendrame spontaniškame grojime yra sėkmingai dalyvavę virš dešimt muzikantų vienu metu.

Ankstesni Luko garsiniai eksperimentai, naujų technologijų pagalba virto “savos gamybos” grupės "devita" albumais - Astralia (2006), papildytu trimis vaizdo klipais, bei -“Library Tapes: sketches for the synth sound festival on Mars” (2007), kurio visos kompozicijos buvo įgrotos išskirtinai sintezatoriumi “Polyvoks” (karinėje gamykloje sutvertu apie 1985-uosius). Nešantys į kosmosą, nepakartojamų “tarybinių” klavišinių garsai atspindi bene keisčiausią, ką tik galima išgauti iš šio “nepakeliamo” svorio instrumento-"tanko". Kaip ir albumas Astralia, naujasis kūrinys pakankamai sutelktas ir paliudija, kad autoriaus stiprioji pusė – koncepcija bei originalus derinimas.

Tuo tarpu Luko Devitos dainų albumas, savo vystymusi laike primintų “Šventojo Gralio” paieškas. Luko bandymai tapatintis su dainuojamuosios poezijos žanru nebuvo sėkmingi, galbūt dėl sudėtingų, neretai painių angliškų tekstų, atspindinčių “kosminę” pasaulėžiūrą. Tačiau palaipsniui Lukas Devita įsitraukia į folk muzikos judėjimą plačiausia prasme. Tobulinami demonstraciniai įrašai sulaukia palankių atsiliepimų bei paskatinimų, todėl numatoma įrašyti albumą, pakviečiant daugiau muzikantų ir, kaip tikimasi, - pagaliau sulieti išvien psichodeliką, spontanišką komponavimą bei, lyg iš 7-to dešimtmečio ištrauktą, ankstyvo roko dainą.

Members

Nearest events

Open in a new window

Music