Bio

Evanescence – alternatyvaus roko grupė iš Litl Roko miesto (Arkanzasas, JAV). Karjeros pradžioje išgarsėjo nacionaliniu mastu. Išleidusi debiutinį albumą „Fallen“ (parduota 14 milijonų kopijų) - ir visame pasaulyje. 2004 m. buvo apdovanota Grammy kaip Geriausia nauja grupė. Tais pačiais metais Geriausio „gyvo" sunkiojo roko pasirodymo prizu Evanescence įvertinta už dainą Bring Me To Life.

„Evanescence“ įkūrė dainininkė, pianistė ir dainų kūrėja Amy Lee ir pagrindinis gitaristas bei dainų autorius Ben Moody. Jie susitiko jaunimo stovykloje Arkanzase. Moody išgirdo Amy Lee begrojančią „I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That)" pianinu.

Susipažinę jie atrado, kad abu mėgsta Jimi Hendrix'ą ir Björk ir nutarė pamėginti kartu rašyti dainas (pirmoji – „Solitude“, sukurta Amy Lee, antroji – „Understanding“, parašyta Ben Moody, „Give Unto Me“ parašė Amy Lee, o „My Immortal" – Ben Moody). Amy Lee keitė dainų tekstus ir muziką daugybę kartų, tačiau sutiko, kad dainų autorystė būtų bendra.

Tam tikrą laiką jie negalėjo į grupę pakviesti daugiau profesionalių muzikantų, nes neturėjo tam pakankamai lėšų. Nepaisant to, jie grojo savo muziką gyvai. Kelios dainos, būtent „Understanding“ ir „Give Unto Me“, prasiskynė kelią į vietinių radijo stočių topus, jų populiarumas augo, o kartu – ir koncertų paklausa. Kai grupė galų gale susiformavo, jie surengė pasirodymą ir tapo vienais populiariausių vietinių atlikėjų. Buvo svarstomi keli grupės pavadinimų variantai, tarp jų ir Childish Intentions ir Stricken, bet paskiausiai apsistota ties Evanescence, išvertus į lietuvių kalbą reiškia „išnykimą“ arba „išsisklaidymą it dūmas“. Pasak grupės lyderės Amy Lee, ji „dievina ši žodį, nes jis paslaptingas ir niūrus bei palieka pėdsaką kiekvieno jį išgirdusio sąmonėje".

Albumai:
Evanescence EP (1998)
Sound Asleep EP (1999)
Origin (2000)
Fallen (2003)
Anywhere but Home (2004)
The Open Door (2006)

Plokštelės:
Evanescence (1998)
Whisper\Sound Asleep (1999)
Mystary – reklaminė medžiaga (promo) (2003)

Koncertų įrašai:
2004: Anywhere but Home – JAV šešis kartus pripažintas platininiu
DVD sudaro: koncertas Paryžiuje, muzikiniai klipai, užkulisinė vaizdo medžiaga ir kt.

Dabartiniai grupės nariai:
Amy Lee – vokalas ir pianinas (viena iš grupės įkūrėjų; nuo 1994 liepos)
Terry Balsamo – gitara (nuo 2003 lapkričio)
Tim McCord – bosiniai (nuo 2006 rugpjūčio)

Buvę grupės nariai:
Ben Moody – pagrindinė gitara (vienas iš grupės įkūrėjų; nuo 1994 liepos iki 2003 spalio)
David Hodges – klavišiniai, vokalas (nuo 1999 iki 2002 gruodžio)
William Boyd – bosiniai (nuo 2003 sausio iki 2006 rugpjūčio)
John LeCompt – gitara (nuo 2002 iki 2007 gegužės)
Rocky Gray – būgnai (nuo 2002 iki 2007 gegužės)

Members

Top song

Nearest events

Open in a new window

Music