“Impro” ceļotāju klubiņš – Ķīnas dienvidi
9 photos • Jan 27 15:09
Sestdien Ceļotāju klubiņā pabijām Ķīnas dienvidos, gandrīz saskaitījām ķīniešu rakstu zīmes un gandrīz iemācījāmies atšķirt jautājumu no skūpsta (vajadzīgs ilgāks treniņš, lai ausis atšķirtu tonālās mandarīnu valodas nianses..), uzzinājām garo melno matu maģiskā šampūna recepti.
Tieši pirms 10.02. sākas jaunais Zaļā Koka Pūķa gads Ķīnā ceļot ar pirkstu pa karti ir visdrošāk, jo tūlīt jau sāksies...MoreSestdien Ceļotāju klubiņā pabijām Ķīnas dienvidos, gandrīz saskaitījām ķīniešu rakstu zīmes un gandrīz iemācījāmies atšķirt jautājumu no skūpsta (vajadzīgs ilgāks treniņš, lai ausis atšķirtu tonālās mandarīnu valodas nianses..), uzzinājām garo melno matu maģiskā šampūna recepti.
Tieši pirms 10.02. sākas jaunais Zaļā Koka Pūķa gads Ķīnā ceļot ar pirkstu pa karti ir visdrošāk, jo tūlīt jau sāksies “lielā tautu staigāšana”, kad teju visi ķīnieši kaut kur dosies - aizslēgs sava biznesa durvis uz nedēļu vai pat četrām un brauks mājās sagaidīt Jauno Gadu ģimenes lokā.
Ķīnā dienvidi ir plašs jēdziens - tie sākas tur, kur beidzas centrālā apkure 🙂 Tas nenozīmē, ka tur ziemā nav auksti, īpaši kalnos, kas aizņem vairāk nekā pusi no šīs milzīgās valsts teritorijas. Tāpēc ceļojumos esam iecienījuši smaržīgo, ziedošo pavasari un rudeni bez sutīgā karstuma.
Kalnu ziņā Mamma Daba ir Ķīnu palutinājusi arī tajā reģionā, kas kartē izskatās pavisam zaļš nevis brūni balts. "Pabijām” Huangshan (Dzeltenajais kalns), kas pazīstams no klasiskās glezniecības un ko dzejas vārsmās slavē kā skaistāku par 5 Ķīnas diženajiem kalniem. Pabijām arī uz bīstamākajām korēm, kur īstajā ceļojumā grupa netiks vesta… Trīs apskaidroto kalns (Sanqingshan) ar Austrumu divietes tēlu, Pūķa un Tīģera kalns (Longhushan) ar savdabīgām seno apbedīju tradīcijām.
Tālāk devāmies uz centrālajiem dienvidiem - Zhangjiajie kalni ar slavenajām Avatāra klintīm, kurām blakus ir vēl neaprakstāmi skaisti kalni un pat Debesu Vārti (Tianmenshan). Un tad uz Gulinu - pa slavenajiem Li upes līkumiem uz Gliemežu kalniem un Pūķa mugurkaula rīsa terasēm.
Apskrējām knapi pusi no tā, ko redzēsim maršrutā “Ķīnas dabas dimantu izlase”, bet satraukumam nav pamata - ķīnieši parūpējušies, lai visos kalnos un aizās nav pašam jā-uz-no-kāpj, šur tur būs moderni pacēlāji, galvu reibinoši stikla tilti un grandiozas platformas, kas ļaus kārtējo reizi pārliecināties, ka skaistāki par kalniem var būt tikai kalni…