Martynas Levickis. Maracco

 

Homepage http://martynaslevickis.skyrock.com
Fans 18
Genres Instrumental

 

Share

Bio

Martynas Levickis - jaunasis klasikinio akordeono atlikėjas. Šiuo metu studijuoja Karališkoje muzikos akademijoje (Royal Academy of Music) Londone, prof. Owen Murray klasėje. Pažintis su akordeonu prasidėjo nuo trečių gyvenimo metų, bet mokytis pradėjo būdamas aštuonerių. Marytė Markevičienė buvo jo mokytoja nuo pat ugdymo pradžios iki 2008m. Pavasario. Dalyvauti įvairiuose konkursuose Lietuvoje ir užsienyje jis pradėjo būdamas dvylikos metų. Tai buvo respublikiniai ir tarptautiniai renginiai Lietuvoje, Italijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Estijoje, Baltarusijoje. 2009 m. vasarą su dideliu pasisekimu dalyvavo akordeono muzikos konkurse Memphis, JAV, organizuotame Amerikos Akordeonistų Asocijacijos. Iš 6 skirtingų žanrų kategorijų Martynas pelnė 5 pirmasias vietas ir 1 antrąją. Kompozicijos kategorijoje jo kūrinys buvo išrinktas geriausiu ir nuspręsta išspausdinti ir išleisti jį JAV, pristant Martyną kaip jaunajį akordeono muzikos kūrėją.

2004m. Martynas tapo pirmuoju Lietuvos akordeonistu - Lietuvos Karalienės Mortos Premijos laureatu. Be to, yra keliskart apdovanotas LR Prezidento Valdo Adamkaus, LR seimo primininko, Šiaulių apskrities viršininko, Šiaulių savivaldybės ir konservatorijos premijomis. 2005m. laimėjo Šiaulių miesto jaunojo menininko stipendiją.

Dalyvavo Šv.Kristupo festivalyje Vilniuje, Muzikinio kelto festivalyje Klaipėdoje, Tytuvėnų vasaros festivalyje, Ch.Frenkelio vilos festivalyje, akordeono festivalyje Palangoje, festivalyje „Linksmasis akordeonas“ Šiauliuose ir kt. Martynas grojo kartu su Šiaulių konservatorijos ir Šiaulių miesto kameriniais orkestrais bei styginių kvintetu. Svarbu paminėti jog akordeonistas grojo kartu su Vilniaus miesto savivaldybės Šv.Kristoforo kameriniu orkestru ir iki šiol tęsia bendradarbiavimą, bei bendrų projektų kūrimą kartu.

Sėkmingas pasiekimas, plečiant klasikinio akordeono repertuarą, vyksta su kompozitoriumi Algirdu Bružu. 2007m. jis sukūrė trijų dalių koncertą akordeonui, kameriniam orkestrui ir ksilofonui „Kalnų akmens nėriniai“. Martynui teko garbė šį stambų kūrinį atlikti pasaulinės premjeros metu. 2008m. A.Bružas sukūrė antrą koncertą dviems akordeonams ir orkestrui „Pušų šešėliai“, kuris buvo pristatytas akordeono festivalyje. 2009m. Martynas paruošė ir pristatė pasaulinės premjeros metu London City University kompozitorės Samantha Jellett sukurtą pjesę „After the fire“; dalyvavo prokjekte, kuriame kartu su sinfonieta orkestru atliko BBC muzikos kritiko Paul Morley eksperimentinį kūrinį "Eventually, as if toward paradise". Grojo kartu su BBC Concert Orchestra atliekant Kurt Weill miuziklą „Lost in the Stars“ (dir. Charles Hazelwood) ir su Birmingham miesto simfoniniu orkestru atliekant Sergei Prokofiev „Revoliucinę Kantatą“ (dir. Valery Gergiev).

Martyno koncertinė veikla apima ir kamerinės muzikos sritį. Ankstyviausias kamerinis ansamblis „GaMa“ gyvavęs 2005-2007 m. su Vilniaus M.K.Čiurlionio menų mokyklos smuikininke G.Sližyte. 2007-2008 m. su kolegomis Šiaulių konservatorijoje subūrė akordeonų kvintetą ‚Acco-Team‘.Šiuo metu Londone groja įvairios sudėties kameriniuose ansambliuose.

2007m. surengė pirmąjį viešą koncertą „Acco-Misija“. Renginio tikslas buvo populiarinti profesionalų akordeono meną ir keisti instrumento įvaizdį. 2008m. kartu su jaunaisiais Šiaulių aktoriais organizavo performance‘ą „accoExperimentai“ bei kamerinės muzikos koncertą „AccoKalėdos“.

Jaunasis akordeonistas dalyvavo meistriškumo kursuose pas prof. Friedrich Lips (Rusija), prof. Matti Rantanen (Suomija), prof. Joachim Pichura (Lenkija), prof. Nikolaj Sevriukov (Baltarusija), doc. Z.Abromavičiūte, lekt. Raimondu Sviackevičiumi. Taip pat yra įrašęs keletą baroko ir šiuolaikinio repertuaro kompozicijų. 2009 m., vienos Londono kino kompanijos buvo pakviestas įrašyti garso takelį trumpametražiam filmui „Ladoo“.

Members

Top song

Nearest events

Open in a new window

Music