Bio

Guns N'Roses buvo atrasti 1985 metų birželį, Los Andžele. Jų unikalus stilius apėmė punk'ą, bliuzą ir netgi tų dienų populiarųjį sunkųjį metalą. Grupę sudarė: vokalas – W. Axl Rose, gitaristai - Tracii Guns ir Izzy Stradlin, bosistas – Ole Beich, vėliau pakeistas Duff McKagan ir būgnininkas Rob Gardner. Grupės pavadinimas kilo iš pavadinimų dviejų grupių: „Hollywood Rose“ ir „L. A. Guns“, kurių nariai ir grojo naujai susikūrusioje grupėje.

[taisyti] Pakilimas (1985-1990)
Kuomet Tracii Guns ir Rob Gardner negalėjo dalyvauti viename koncertų, kuris vyko Sietle, Axl Rose paskambino gitaristui Slash ir būgnininkui Steven Adler, su kuriais buvo susipažinęs atsitiktinai, ir pasiteiravo ar jie nenorėtų prisijungti prie grupės vienam koncertui. Šie sutiko taip sukurdami stipriausią grupės variantą. Grįždami iš Los Andželo jie parašė žodžius dainai „Welcome to the Jungle“, kuri tapo jų daina - parašu. 1986 metais grupė išleidžia albumą EP, Live ?!*@ Like a Suicide, kurio kopija pasiekė ir įrašų kompanijos Geffen Records atstovus, kurie pasiūlė grupei kontraktą. Tais pačiais metais Alan Niven tapo grupės vadybininku. Grupės pirmasis albumas „Appetite For Destruction“ pasirodė 1987 metų rugpjūčio 21 d. Albumas buvo parduotas 2 milijonų kopijų tiražu ir pasiekė pirmąją chart'ų vietą. Albume buvo dainos: „Welcome to the Jungle“, „Sweet Child O' Mine“ ir „Paradise City“. Visos trys dainos buvo Billboard chart'ų dešimtukuose. 2006 metais „Apetite For Destruction“ išlieka geriausiai parduodamu visų laikų debiutiniu albumu. Išleidę debiutinį albumą ir patyrę jo sėkmę, Guns N'Roses išvyko pasauliniam turui. Grupė važinėjo po JAV, o 1988 metų pavasarį buvo pakviesta į „Monster of Rock“ roko festivalį Europoje. Grupė dalinosi scena su tokiomis grupėmis kaip Iron Maiden, KISS ir Judas Priest.

Kad ir kaip bebūtų, grupės narių elgesys užkulisiuose bei koncertų metu kėlė neigiamą žiniasklaidos nuomonę: McKagan, Slash ir Adler buvo pastebėti ant scenos apsvaigę nuo alkoholio ir narkotikų. Žmonės, atėję pasižiūrėti grupės koncertų, pastebėjo, kad Slash ant scenos užnešė grupelė žmonių ir kad po kiekvieno koncerto jis tiesiog nusvirduliuodavo nuo scenos. „Monster of Rock“ festivalio Didžiojoje Britanijoje metu du grupės fanai buvo mirtinai sutrypti, kuomet Guns N'Roses pradėjus groti minia įsisiautėjo. Žiniasklaida kaltino grupę dėl tų dviejų mirčių, nors kolektyvas apie incidentą nesužinojo iki koncerto pabaigos. Šis ir kiti nesklandumai „Apetite for Destruction“ pasaulinio turo metu, „uždirbo“ grupei „pavojingiausios grupės pasaulyje“ vardą.

Daina „Welcome to the Jungle“ priklauso ir penktos filmo „Dirty Harry“ („Purvinasis Haris“) dalies („The Dead Pool“) garso takeliui, taip grupė turėjo galimybę pasirodyti ir ekrane, nors ir porai sekundžių.

1988 metais Guns N'Roses išleido antrąjį, pusiau akustinį albumą, pavadinimu G N'R Lies, kuris pasiekė antrą vietą Billboard chart'uose. Dainoje „One in a Million“ panaudoti kai kurie žodžiai paskatino kritikus apkaltinti Axl Rose ir grupę rasizmu bei homofobija. Axl Rose atmetė kaltinimus sakydamas, kad jis pats esąs homoseksualių dainininkų, tokių kaip Elton John bei Freddie Mercury fanas. Kai kurių grupės narių blogi įpročiai ilgainiui pradėjo įtakoti visos grupės muzikinę veiklą, tad jiems teko susiimti ir „pastatyti“ save į vėžes. Grupės nariai pradėjo tvarkytis su savo blogais įpročiais, kuomet Axl Rose iškėlė ultimatumą baigti su grupe, jei likusieji ir toliau skęs narkotikuose. Jis netgi kalbėjo apie grupės narių priklausomybę nuo narkotikų, per koncerto atidarymą 1989 metais L. A. Coliseum'e.


Vokalistas Axl Rose
1990 metais Guns N'Roses grįžo į studiją įrašinėti naujo albumo. Albumo įrašinėjimo metu būgnininkas Steven Adler negalėjo groti dėl priklausomybės nuo heroino ir kokaino. Adler'is buvo atleistas 1990 metų rugpjūtį ir buvo pakeistas grupės Cult būgnininku Matt Sorum. Maždaug tuo pačiu metu klavišininkas Dizzy Reed prisijungė prie grupės kaip pastovus narys. Grupės vadybininkas Alan Niven buvo atleistas 1991 gegužę ir pakeistas Doug Gouldstein. Turėdama pakankamai muzikos dvigubam albumui, grupė nutarė išleisti „Use Your Illusion I“ ir „Use your Illusion II“, kaip du atskirus albumus, kurie pasirodė 1991 metų rugsėjo 17 d. Taktika pasitvirtino, kai albumai užėmė 1 ir 2 vietas Billboard chart'uose."Use Your Illusion" turas (1991-1993)
Po albumo „Use Your Illusion“ pirmos ir antros dalies pasirodymo, grupė išvyko pasaulinio turo, albumui paremti. Šis turas tapo garsus dėl didžiulės finansinės sėkmės bei visų jo metu įvykusių įvykių dėka.

1991 metų vasarą, koncerto, vykusio St. Louis, Missouri metu, Axl Rose šoko minion ir sužeidė vieną faną, kuris įrašinėjo koncertą atsinešta vaizdo kamera. Po šio incidento Rose paliko sceną, o pikta minia pradėjo riaušes. Buvo daug sužeistų. Rose buvo apkaltintas pradėjęs riaušes, bet policija negalėjo jo areštuoti iki tol, kol po metų Guns N'Roses išvyko tęsti savo koncertinio turo. Rose buvo patrauktas teisminėn atsakomybėn, bet teisėjas nusprendė, kad Axl Rose neįtakojo riaušių tiesiogiai. Tuo metu gitaristas Izzy Stradlin, dėl nesutarimų su Rose, paliko grupę. Jis buvo pakeistas gitaristu Gilby Clarke.

1992 metais grupė pasirodė Fredžio Merkurio (Freddie Mercury) Atminimo koncerte, kuriame grupė atliko dvi dainas. Vėliau tais pačiais metais jie išvyko į mini - turą su Amerikos sunkiojo metalo grupe Metallica. Pasirodymo Montrealio Olimpiniame Stadione metu Metallica'os lyderis James Hetfield patyrė nudegimų kuomet koncerto metu jis priėjo per arti pirotechnikos taškų. Metallica turėjo atšaukti savo programos dalį, bet paprašė Guns N'Roses tęsti koncertą. Po ilgų dvejonių Guns N'Roses užlipo ant scenos. Rose tuomet pasisakė turįs problemų su balsu ir nutarė nutraukti grupės pasirodymą vos po keturių dainų. Tai sukėlė dar vienas riaušes, šį kartą vos ne miesto mastu, vietos valdžia turėjo didelių problemų kol numalšino riaušes.

„Use Your Illusion“ turas pažymėtinas dėl daugelio grupės vaizdo klipų pasirodymo tam, kad paremtų albumus. Tuomet pasirodė vaizdo klipai: „Don't Cry“, „November Rain“ ir „Estranged“ - vieni brangiausių kada nors nufilmuotų vaizdo klipų. Baladės „November Rain“ vaizdo klipas tapo vienas labiausiai pageidaujamų vaizdo klipų MTV ir laimėjo 1992 metų MTV Vaizdo Muzikos apdovanojimą už geriausią kinematografiją. Per apdovanojimų ceremoniją Guns N' Roses atliko dainą su Elton John.

1993 metų gegužę Gilby Clarke susilaužė riešą motociklo avarijoj, tad grupei reikėjo pakaitalo kelioms dienoms Europoje. Izzy Stradlin pakeitė Gilby Clarke penkiems pasirodymams. Istorinis turas pasibaigė 1993 m. liepos 17 d. Buenos Airėse, Argentinoje. Turas truko 28 mėnesius, grupė atliko daugiau nei 200 pasirodymų. Paskutinis pasirodymas Buenos Airėse buvo ir paskutinis klasikinės Guns N'Roses sudėties pasirodymas, vėliau grupė pradėjo irti.

[taisyti] Nuosmukis (1994-1997)
1993 m. lapkričio 23 d. Guns N'Roses išleido punk koverių albumą The Spagheti Incident?. Šis albumas nebuvo toks sėkmingas kaip „Illusion“. Grupės viduje augo įtampa. Nepaisydamas kitų grupės narių nuomonės Axl Rose į albumą įtraukė Charles Manson parašytą dainą „Look At Your Game Girl“.

1994 m. grupę paliko Gilby Clarke, mat jo rašomos dainos neatitiko grupės poreikių. Tais pačiais metais grupė įrašė The Rolling Stones koverį filmui Interviu su vampyru („Interview with the Vampire“). Gilby Clarke vietą užėmęs Axl Rose vaikystės draugas Paul Tobias nesugyveno su likusiais grupės nariais. Įrašinėjant albumą „Sympathy for the Devil“, Tobias sugrojo kelias solo partijas pritardamas Slash. Slash, perklausęs galutinį įrašo variantą supyko, mat dainose jo atliekamos solo partijos buvo pakeistos Tobias'o.

Slash galutinai paliko grupę 1996 m. kaip priežastį įvardindamas muzikinius nesutarimus su Axl. Jo nuomonė buvo, kad kai kurios jų atliekamos baladės, tokios kaip „November Rain“ kenkė grupės įvaizdžiui. Slash buvo greitai pakeistas - jo vietą užėmė Robin Fink. Kitais metais Matt Sorum buvo atleistas po kivirčo su Axl Rose dėl Paul Tobias viešo neigiamo pasisakymo apie Slash.

1997 m. grupę paliko Duff McKagan. Tuo būdu Axl Rose liko vienintelis originalios Guns N'Roses narys. Slash, McKagan ir Sorum sukūrė naują grupę Velvet Revolver.

[taisyti] Dabar (1998- šiandien)
1997 m. buvo pasklidę gandai, kad Axl Rose įrašinėja naują albumą. Galvota, kad albumo prodiuseris yra Mike Clink. Manyta, kad Axl pradėjo įrašinėti albumą jau 1994 m., bet nei vienas gandų nepasitvirtino.

1998 m. Rose užsidarė studijoj įrašinėti naujo albumo. Jam akomponavo: būgnai - Josh Freese(iš grupės The Vandals), bosas - Tommy Stinson (iš The Replacements), gitara - Robin Finck (iš Nine Inch Nails), ritm - gitara - Paul Tabias, efektai - Chris Pitman ir kalvišiniai - Dizzy Reed.

1999 m. grupė išleido naują dainą „Oh My God“, kuri buvo filmo End of the Days garso takely. Daina turėjo būti įžanga į jų naują albumą Chinese Democracy. GNR taip pat išleido Live Era 87-93- dainų, įrašytų turų metu 87-93 metais. Vėliau tais pačiais metais Finck grįžo į Nine Inch Nails groti jų pasauliniam ture.

Members

Top song

Nearest events

Open in a new window

Music