Pirts "Šalkas"

Official page
Share

Jaunumi

Read older posts

Talk

    Talk

      Jaunumi

      Read older posts

      About this profile

      Pirts „Šalkas” Lielvārdē piedāvā pirts procedūras, masāžas, atpūtas iespējas, seminārus par veselīgu dzīvesveidu un aktīvu atpūtu.
      Pirts moto: ” DABA, ATPŪTA, VESELĪBA ”

      Contacts More »

      Dūmu (melnā) pirts


      gal_269271612_icongal_269271635_icon
      Pirts "Šalkas" piedāvā izbaudīt "Dūmu (melno)" pirti.

      Melno pirti droši var saukt par vienu no senākajiem pirts veidiem. Šāda tipa pirtis vēsturiski bija sastopamas Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Somijā... Melnās pirts galvenā atšķirība no „baltajām” pirtīm ir krāsns uzbūve. Krāsns ir akmens krāvums, zem kura tiek dedzināta malka. Krāsns tehniskie izpildījumi ir dažādi, bet galvenā atšķirība ir tā, ka krāsnij nav skursteņa. Kurināšanas procesā, dūmi no pirts tiek izvadīti pa logu, durvīm vai speciāli izveidotām ventilācijas lūkām. Šādas kurināšanas rezultātā, pirtī, ir dūmu aromāts un zināma daļa sodrēju. Gan dūmi, gan sodrēji ir lielisks dezinfekcijas līdzeklis. Tādējādi, melnajā pirtī, vide ir sterila. Ūdeni šādas pirtīs nes ar spaiņiem, karstais ūdens tiek sildīts katlā, kurš novietots uz krāsns akmens krāvuma. Apgaismojumam, ja nepietiek ar gaismu no lodziņa, pirtī tiek izmantota svece, skals, vai petrolejas lampa.

      Melnās pirts kurināšana arī ir īpaša. Kurināšana var aizņemt no četrām līdz pat desmit un vairāk stundām. Tas atkarīgs no krāsns un pirts izmēriem. Tāpat būtiska ir malkas izvēle. Jo kvalitatīvāku malku mēs izmantosim, jo labāks būs rezultāts. Papildus tam, mēs varam izmantot konkrētu koku dziednieciskās un enerģētiskās īpašības. Kad pirts izkurināta, būtiski ir izvākt neizdegušās ogles un pelnus, lai izvairītos no tvana gāzes. Pēc tam izvēdinām pirtiņu un varam doties baudīt pirti.

      Senatnē pirtī gāja ne tikai mazgāties. Pirtī dzemdēja bērnus, dziedināja cilvēkus, žāvēja gaļu, kaltēja alus iesalu...

      Dzintara terapija

      Dzintara terapija - līdz šim Latvijā maz piedāvāta dziedniecības metode, kas sniedz neaizmirstamu baudas sajūtu izjust Baltijas dzintaru ar visu unikālo iedarbības spektru. Dzintara terapija SPA ir vienīgā dabīgā dzintara, dzintara smilšu, dzintara pūdera un dabīgās dzintara eļļas pielietošana procedūrās!

      Meistara un dzintara enerģijas duets, pieskārienu māksla un unikālo masāžas tehniku prasmes, izmantojot dabīgu, aktivizētu dzintaru, vai tā produktus, palīdz veikt Dzintara terapijas procedūru, radot maksimālu efektu un sniedzot klientam ilglaicīgu un noturīgu pretnovecošanās (Anti-age) iedarbību. Dzintarterapija ļauj veikt dziļu attīrīšanu, atjaunošanu un harmonizāciju visos līmeņos -  šūnu un molekulārajā līmenī, enerģētiskajā līmenī, psihiski emocionālajā līmenī. Tā noņem ķermeņa elektrostatistisko un nervu spriedzi, attīra, atjauno, reģenerē ādu un padara to tvirtāku, harmonizē vispārējo organisma stāvokli, uzlabo miegu un paaugstina dzimumtieksmi (potenci).

      Unikāla dzintara iedarbība uz bioaktīvajiem punktiem šodien ir kļuvis par ārstnieciskās un profilaktiskās masāžas topa procedūru. Caurlaidības spējas regulēšana iedarbojoties uz bioaktīvajiem punktiem, palielina dzintarskābes iekļūšanas pakāpi organismā un stimulē slimo orgānu atjaunošanos un atveseļošanos.

      Materiāli no http://amberhealing.lv

      Māla terapija


      gal_251337152_icon

      (izmantoti māla terapijas speciālista Janeka Volčeka materiāli)

      Mālu terapija

      Attīrīšana - šūnu un molekulārajā līmenī

      Atjaunošana - enerģētiskajā līmenī

      Harmonizācija - psihiski emocionālajā līmenī

      Mālu kopjošās un dziednieciskās īpašības zināmas jau no senseniem laikiem, un mālu pielietojums ķermeņa kopšanā ir daudzveidīgs.

      Mālu masku lietošana sniedz ātru un noturīgu efektu. Mālu iedarbība uz ādu ir saudzīga un maiga. Pēc mālu maskas āda kļūst samtaina, gluda un mīksta. Māli veicina ādas poru attīrīšanos, attīra un sausina iekaisumus, cīnās ar iekaisuma procesiem un pinnēm, uzsūc gāzveida un šķidros toksīnus, smakas un strutas.

      Māls spēj piesaistīt toksīnus un brīvos radikāļus daudzreiz vairāk par savu svaru, tādēļ māls ir tiešām lielisks kaitīgo vielu absorbents. Māla aplikācijas ķermeņa kopšanā lieto celulīta novēršanas procedūrās, kā arī krūšu tvirtuma procedūrās.

      PASAULES PIRTIS Pārvietojamās pirtis

      gal_108709702_middlegal_108709866_middle

      Interesants pirts risinājums – pārvietojamā pirts. Dodoties izbraukumā var ņemt līdzi. Ir atrodami vairāki piedāvājumi šādu piršu izīrēšanai.

      PASAULES PIRTIS Somu pirts

      gal_108705136_middlegal_108705138_middle

      Vēsturiski Somu sauna bija neliela telpa ar ļoti augstiem griestiem, kur atradās platforma, uz kuras notika pēršanās un karsēšanās. Pēršanās notika sēdus un parasti pēra paši sevi.

      Sauna mūsdienu (Eiropas izpratnē) ir savādāka. Saunas galvenā atšķirība ir augsta temperatūra un zems gaisa mituma procents. Parasti, runājot par saunu, gaisa temperatūra tiek domāta +90 līdz +110° C un mitrums 5-15%, kas ir visoptimālākā. Lielā karstuma dēļ pirts slotas neizmanto, tā paša iemesla dēļ ir ierobežota daudzu procedūru veikšana karsēšanās telpā. Gaisa aromatizēšanai un ārstniecisko procedūru veikšanai galvenokārt izmanto ēterisko eļļu maisījumus. Saunas apmeklēšana ieteicama vecākiem cilvēkiem, bērniem, pēc slimību rehabilitācijas periodā, sportistiem.

      PASAULES PIRTIS Turku pirts

      gal_108210335_middlegal_108210329_middle

      Turku pirts – hamams.

      Turku pirtis savā izpildījumā ir ļoti dažādas. Vēsturiski, turku pirts sastāvēja no priekštelpas un piecām pirts telpām, kuras atšķīrās ar dažādu temperatūru un veicamajām procedūrām. Turku pirts ir veidota, par pamatu ņemot Romiešu pirti.

      PASAULES PIRTIS Japānas pirts

      gal_108210076_middlegal_108210078_middle

      Japānas pirtis (sento, ofuro).

      Lielākā atšķirība Japānas pirtij ir tas, ka procedūra nenotiek lielā karstumā. Pirts apmeklētājs nomazgājas atsevišķā telpā, pēc tam dodas ūdens kublā, kura temperatūra ir 40-50 C. Papildus tiek izmantotas skaidu vannas, kur cilvēks guļ uzkarsētās skaidās.

      Par un ap pirti

      Pirts, kad to sāk regulāri apmeklēt, pakāpeniski atklāj visas savas neapstrīdamās priekšrocības un labumus. No pirmā acu uzmetiena it kā vienkārša procedūra, bet ar kādu aizrautību cilvēki tai atdodas, kad sāk izjust tās garšu un sniegtās iespējas. Stingra reglamenta – ko, kā un cik un kam darīt, nav, jo pirts procedūra ir ļoti radošs un individuāls process. Galvenais rādītājs ir jūsu pašsajūta. Organisms pats pasaka priekšā, kā un cik daudz vajag. Tikai jāmāk tajā ieklausīties. Tomēr ir lietas, ko vajadzētu ievērot, citādi labsajūtas vietā iegūsim nepatīkamas sajūtas.


      Izstrādājot pēršanās procesa taktiku, jāņem vērā, ka tiek piedāvātas daudzas dažādas un pat pretrunīgas pēršanās tehnikas. Visas šīs tehnikas ir domātas un piemērotas konkrētiem gadījumiem, tādēļ nedrīkst teikt, ka kāda no tām būtu nepareiza. Cilvēkam vienkārši no visām šīm daudzajām ir jāatrod un jāizveido sev piemērotākais, jo pirts procedūra ir ļoti radošs un reizē arī ļoti intīms process.


      Bez slotas pirts nav pirts. Bieži pirtī sastopami cilvēki, kas sildās uz lāvas bez slotas – sasildīšos, pasvīdīšu, tā slodze mazāka. Dziļa maldīšanās. Somi ir izdarījuši eksperimentu, kas ilgāk nosēdēs uz lāvas. Par čempioniem kļuva tie, kuri izmantoja slotas, tādējādi sākot ātrāk svīst līdz ar to labāk izturot temperatūru. Un kur tad vēl aromāts! Katra slota ar savām bioķīmiskajām un enerģētiskajām īpašībām paplašina mūsu iespēju robežas.


      Materiāli no Z. Kārkliņa semināru cikla "Pirts zinības''

      Receptes skaistumam un veselībai

      Veselības kokteilis. Sablenderē medu ar brūklenēm, dzērvenēm, smilšērkšķiem (ogas var lietot dažādās kombinācijās pēc saviem ieskatiem). Sajaucot 1 daļu medus 1/10 daļu ogu, iegūstam masu, kura pēc konsistences ir tuva medum, palielinot ogu daudzumu līdz attiecībai 1:1 vai vairāk, iegūstam biezsulai līdzīgu masu, kura ir dzerama. (Attiecību var variēt atkarībā no gaumes un vēlmēm). Šāds maisījums dod spēcīgu enerģijas un vitamīnu lādiņu, labs saaukstēšanās gadījumos un profilaksei. Lietojams arī pirts procedūru laikā pie tējas (nelikt tējā, lietot atsevišķi).


      Pirts maska. Uz 200ml medus 1 ēdamkarote sasmalcinātu kadiķu (jaunos zariņus sīki sasmalcina, sagriežot vai samaļot) sajauc ar medu. Ļauj 3 - 4 dienas ievilkties. Vēsā vietā uzglabājama ilgstoši. Uzklāj uz ādas pirts procedūru nobeigumā. Iedarbība attīroša, ādu atjaunojoša, antibakteriāla. Der iekaisušas un piņņainas ādas profilaksei.