Bio

Radiohead – anglų roko ir elektroninės muzikos grupė, įkurta 1991 metais, Abingdone, Oksfordšyre, Anglijoje. Grupę sudaro Thom Yorke (pagrindinis vokalas, gitara) Jonny Greenwood (sintezatorius), Colin Greenwood (bosinė gitara), Ed O'Brien (gitara, pritariantis vokalas) ir Phil Selway (būgnai, perkusija).

Radiohead ištakos aptinkamos 1986 metais, kelių muzikai neabejingų moksleivių iniciatyva susikūrė grupė pavadinimu "On A Friday", tačiau ji greitai iširo. Grupė sugrįžo 1991 metais, kartu su pirmaisiais demo įrašais. Pirmoji daina, kurią įrašė "On A Friday", buvo "The Manic Hedgehog". "Curfew" žurnalas grupę "iš rūsio" uždėjo ant viršelio. Šlovė artėjo dideliais žingsniais, netrukus buvo pasirašyta sutartis su įrašų kompanija EMI. Bet iškilo viena problema, grupės pavadinimas perdaug paprastas ir kasdieniškas. Naują pavadinimą jie pasiskolino iš "Talking Heads". Albume "True Storries" yra daina "Radio Head", , kuri labai patiko visiems grupės nariams, taigi "On A Friday virto "Radiohead".

1992 metais Radiohead išleido pirmajį savo EP "Drill". Neilgai trukus, 1994 metais, pasirodė pirmasis pilnas studijinis albumas – Pablo Honey. Albumas kritikų nebuvo sutiktas labai šiltai, o ir populiariausių įrašų saraše jis užėmė vos 32-ąją vietą. Tačiau dar 1992 metais išleistas singlas "Creep" visgi tapo hitu. Jis buvo ypač populiarus Amerikoje, kur tapo savotišku studentų himnu. 1994 metais dienos šviesą pasiekė dar vienas EP - "My Iron Lung". Iš karto po to – 1995 metų gegužės mėnesį – pasirodė albumas The Bends. Kritikai puikiai įvertino šį darbą. Radiohead pradėjo populiarėti pasauliniu mastu. Tais pačiais metais grupė leidosi į gastroles su R.E.M., kaip apšildanti grupė, nuo to, beje, prasidėjo puikūs Thom'o Yorke'o ir Michael'o Stipes'o santykiai, kurie tebesitesia iki šiol. Singlas "Street Spirit (Fade Out)" įkopė į Didžiosios Britanijos populiariausų dainų sąrašo dešimtuką, jame užimdamas penktąją vietą.

Lygiai po dvejų metų – 1997 metų gegužę – Radiohead išleido sėkmingiausią ir tikriausiai geriausią savo albumą - Ok Computer, kuris juos iškėlė į tikrą populiarumo viršūnę. Daugybė kritikų ir gerbėjų teigė, jog tai geriausias kada nors įrašytas albumas. Susižėrę krūvą apdovanojimų, Radiohead leidosi į pasaulinį turą. Tik šįkart jau kaip pagrindinė grupė. Po turo grupė išleido pirmąjį savo dokumentinį filmą - "Meeting People Is Easy" – ir nusprendė šiek tiek pailsėti. Žiniasklaida netgi įtarė, kad Radiohead iširo.

1999 metais grupė grįžo ir pradėjo įrašinėti dainas su nauju prodiuseriu Nigel Godrich. Dainos netilpo į vieną albumą, taigi 2000 metais buvo išleistas albumas Kid A, o 2001 metais – Amnesiac. Albumai buvo pilni naujo skambesio, kuris nepatiko kai kuriems fanams. Šie darbai susilaukė daugybės prieštaringų vertinimų. Grupė prarado daugybę fanų, bet elektroninės muzikos eksperimentai pritraukė jų dar daugiau. Dainose praktiškai nebeliko gitarų skambesio. Grupė akivaizdžiai parodė, kad suka kitu keliu. 2001 metais Radiohead patys suorganizavo festivalį Oxford’' South parke , į kurį pakvietė Sigur Ros ir Supergrass.

2002 metais vasarą grupė vėl išvyko į gastroles ir koncertuodama Portugalijoje ir Ispanijoje sugrojo kelias dainas, kurios pasirodė 2003 metų birželį išleistame albume Hail To The Thief. Šiame darbe eksperimentų ir elektronikos buvo jau mažiau. Po 2003 metų turo, į kuri įėjo ir pasirodymas didžiausiame pasaulyje festivalyje "Glastonbury", grupės nariai nusprendė kuriam laikui palikti muziką nuošalyje ir daugiau dėmesio skirti artimiesiems.

2006 metais Radiohead vėl pradėjo koncertuoti, O 2007 metais birželį pasirodė trejų metų darbo vaisius, albumas In Rainbows. Grupė sukėlė revoliuciją įrašų pasaulyje, kadangi albumą pardavinėjo tik skaitmeniniu formatu ir kiekvienam norinčiam jį nusipirkti leido pačiam nuspręsti, kiek In Rainbows vertas.

2009 metų gegužę Colin Greenwood patvirtino, jog Radiohead vėl užsidarė studijoje kurti naujas dainas. 2009 metų rugpjūčio 5 dieną išleido dainą Harry Patch(In Memory Of), skirtą paskutinio mirusio 1 pasaulinio karo veterano atminimui paminėti. Ją gerbėjai galėjo nusipirkti už 1 svarą, juo paremdami karo veteranų draugiją. 2009 metų rugpjūčio 12 dieną pasirodė dar viena nauja bei iškart pasisekimo sulaukusi Radiohead daina – "These Are My Twisted Words", kurią gerbėjai gali parsiųsti nemokamai.

Grupės nariai
Thom Yorke – vokalas, gitara, klavišiniai
Ed O'Brien – gitara
Johnny Greenwood – sintezatorius
Colin Greenwood – bosinė gitara
Phil Selway – mušamieji

Diskografija
Pablo Honey (1993)
The Bends (1995)
OK Computer (1997)
Kid A (2000)
Amnesiac (2001)
Hail to the Thief (2003)
In Rainbows (2007)
The King of Limbs (2011)

Šaltinis: http://lt.wikipedia.org/wiki/Radiohead
Oficialus grupės tinklalapis http://www.radiohead.com

Members

Top song

Nearest events

Open in a new window

Music