G&G Sindikatas

Fans 990
Genres
Share

Bio

“G&G Sindikatas” - Lietuvos hiphopo scenos pionieriai. Pačioje pradžioje grupę sudarė tik du MC (Svaras ir Giga), kurių tekstams muziką kūrė žymus lietuviškas elektroninės muzikos projektas “Exem”. Duetas kartais pasirodydavo gyvai ir radijo eteryje. Bendras “G&G” takelis su legendine pankroko grupe “Turboreanimacija” net pasiekė pirmą vietą vienos tuo metu populiarios radijo stoties "Ultra vires" populiariausių dainų sąraše.

1997-aisiais didžioji hiphopo banga Lietuvoje atslūgo. MC Giga paliko grupę, pasirinkęs karjerą kitoje sferoje, o Svaras tęsė darbą su naujais kūriniais. 1998-aisiais metais jis susipažino su prodiuseriu Donciavu, kuris dirbo nedidelėje nepriklausomoje garso įrašų studijoje “Porno Sound” ir ilgainiui pradėjo kurti muziką Svaro tekstams. Toje pačioje studijoje ties savo hiphopo projektu “Afro” dirbo Kastetas, buvęs pankroko grupės būgnininkas, kurio balsas vėliau skambėjo keliuose Svaro kūriniuose. Prie kelių takelių savo balsu prisidėjo ir MC Pushaz, tuo metu buvęs žinomos hiphopo grupės “Zenitas” narys.

Svaras ieškojo diskžokėjo, kuris galėtų paįvairinti gyvus “G&G Sindikato” pasirodymus patefoniniais efektais. Greit jis susipažino su DJ Mamania, kuris nuo tol tapo neatsiejamas grupės narys. Neužilgo pirmasis oficialus “G&G Sindikato” albumas buvo paruoštas leidimui. Pavadintas “Tavo sielos vagiz”, jis buvo išleistas nepriklausomos įrašų kompanijos “Guru Records” ir pasirodė parduotuvėse prieš 1999-tųjų Kalėdas. 500 šimtų vienetų tiražas buvo išpirktas žaibiškai.

Po pusantrų metų “G&G” pasirašė kontraktą su “Bomba”. 2001-ųjų birželį buvo išleistas antras grupės albumas pavadinimu “Gatvės lyga”. Užteko vos mėnesio, kad jis taptų auksiniu, pasiekęs 10000 parduotų kopijų kartelę. Tuo pat metu prie grupės prisijungė MC Pushaz. Po metų “G&G Sindikato” buvo jau penki nariai.

Tais pačiais metais “G&G Sindikatas” pelnė “Radiocentro” ir “Bravo” apdovanojimus “Geriausio debiuto” nominacijoje. Iškart po to pasirodė trečias albumas - “Betono sakmės”, kuris auksinio statusą pasiekė net greičiau, nei antrasis. 2002-ųjų spalį “G&G” pradėjo savo pirmąjį turą po Lietuvą, kurio metu surengė 20 koncertų įvairiuose miestuose.

2002-aisiais metais “G&G Sindikatas” pradėjo dalyvauti įvairesniuose, labiau tarpžanriniuose projektuose. Žinomas kompozitorius Linas Rimša pasiūlė jiems sudalyvauti dviejuose savo projektuose: “Opera in da House” ir “Guerilla Jazz.lt”, prie kurio prisidėjo ir Lietuvos džiazo žvaigždės. Džiazą ir hiphopą drąsiai derinantis projektas buvo įtrauktas į tarptautinio džiazo festivalio “Kaunas Jazz 2003” programą.

2003 pagaliau išsipildė “G&G Sindikato” ilgametė svajonė: grupė surengė savo koncertus užsienyje. Pasirodymai Rygoje, Taline ir Vroclave atnešė grupei naujų įspūdžių ir patirties.

2004 metais grupė išleido "Alchemija". Brandžiausias lyg šiol grupės darbas. Dviems jo kuriniams ("Muzika kuri saugo" ir "Degantis sniegas") buvo sukurti video klipai gavę krūvą apdovanojimų bei kuo geriausiu nuomonių iš žiūrovų bei grupės gerbėjų.

Alchemija tesiasi! Po ilgos pertraukos grupė neužilgo išlleidžia savo nauja albumą. Į jį pateks ir jau girdėti kūriniai kaip "Pasaka apie du brolius", "Mesiu rūkyt" ir "Tiems kas rašo". Pastarajam taip pat buvo nufilmuotas klipas kuris visus 2007 metus sukosi Baltijos MTV eteryje.

Members

Nearest events

Open in a new window

Music