Bio

„slowattack“ – tai multi-instrumentalistų kvintetas, susikūręs Kaune 2007 metais. Pačioje pradžioje „slowattack“ sudarė du dvidešimtmečiai draugai – Darius Gerulis ir Lauras Dilys, pažįstami penketą metų ir jau senai planavę įkurti muzikos grupę (žinoma, praeityje norėjosi groti įprastesnį roką, orientuojantis į tokias grupes kaip „Deftones“..), tačiau aktyvią veiklą grupė pradėjo tik 2007 metais. Pati pradžia – absoliutūs eksperimentai, sukraunant idėjas į vieną vietą, jas apjungiant, bandant išgauti kažką naujo, nesivaikant jokio žanro. Iš tiesų, Darius ir Lauras ganėtinai greitai „susigrojo“, ir jie praktiškai iškart ėmė kurti muziką, apjungiant savo anksčiau suformuluotas idėjas (abu grupės nariai ganėtinai ilgai individualiai rašė dainas įvairiais muzikiniais aspektais, nors abu grojo tik gitaromis). Taigi, po kiek laiko kai abu atlikėjai jau turėjo nemažą kiekį dainų, atėjo laikas pasirodyti žmonėms – grupė dalyvavo 2008 metų Gatvės Muzikos Dienose. Šis akustinis pasirodymas Užupyje buvo skirtas draugams ir pažįstamiems. Po šio pasirodymo grupės veikla trumpam sustojo, iki kol „slowattack“ atsigavo pilna jėga 2008 metų rudenį, kai grupės nariai sutiko trečiąją „slowattack“ narę – Gabrielę Paškauskaitę, grojančią saksofonu ir violončele. Ganėtinai greitai Gabrielė susitapatino su kitais dviem grupės nariais, ir grupė ėmė aktyviai ruoštis pirmajam jų koncertui.

Besiruošiant šiam koncertui galutinai paaiškėjo grupės polinkis į post-roko muzikinę srovę, (beveik) instrumentines dainas be formato, muzikinius judėjimus ir pulsuojančias melodijas, persipinančias tarpusavyje. Taigi, 2008 metų gruodžio 21 dieną grupė pasirodė ilgai planuotame ir organizuotame debiutiniame koncerte – jame susirinko pusšimtis žiūrovų, daugiausia, vėlgi – grupės draugų bei pažįstamų. Daugiau nei valandą laiko trukusį pasirodymą be perkusijos iliustravo įvairūs vaizdai, projektuojami ant sienos, kelioms dainoms šiuolaikinį šokį atliko gera grupės draugė Ieva.

2009 metų pirmoje pusėje prie grupės prisidėjo keliuose koncertuose bosine gitara grojęs Tautvydas Stanelis, anksčiau keliuose projektuose grojęs kartu su vienu iš "slowattack" gitaristų - Lauru. Po kelių koncertų grojant bosine gitara, Tautvydas keičia savo poziciją grupėje ir nuo šiol gros būgnais. 2009 metų kovą į grupę buvo priimtas ir penktasis grupės narys - taipogi grupės pažįstamas ir draugas iš anksčiau - Glebas Vorobjovas. Jis grupėje gros bosine gitara. Artimiausiu metu dar labiau plėstis grupė neplanuoja.

2009 metų pirmoje pusėje grupė aktyviai koncertuoja - kaip ir 2008 metais "slowattack" patys organizuoja savo koncertus netradicinėse erdvėse. Be to, "slowattack" turėjo progą pasirodyti OPUS 3 organizuojamame renginyje "Opus Insanitus", pritraukusiame daug įvairaus meno mylėtojų.

Grupė ateityje (2009 metų antroje pusėje) planuoja įrašyti debiutinį dvigubą albumą. Reikia pastebėti, kad visi grupės atlikėjai užsiima ir kita aktyvia muzikine veikla – Gabrielė saksofonu groja įvairiuose renginiuose; Darius, Tautvydas, Glebas ir Lauras per labai trumpus laiko tarpus sukuria labai daug įvairiausio žanro muzikinės medžiagos. Darius turi savo solinį projektą – eksperimentą "the Picturesque Episodes", kuriam aktyviai kuria naujas dainas bei sklaido jas internetu. Lauras prieš "slowattack" muziką kūrė alternatyvios indie muzikos duete "Confident" kartu su Tautvydu ir Glebu. Reikia pastebėti, jog koncertuose „slowattack“ groja ne vien tik bendrai grupės kūrybą, bet ir kai kurias kiekvieno atlikėjų individualiai sukurtas dainas.

Taipogi reikia paminėti, jog grupės nariai savo pavadinimą yra linkę rašyti iš mažosios raidės - "slowattack".

Members

Top song

Nearest events

Open in a new window

Music