Kasparas Uinskas

Homepage http://www.uinskas.com
Fans 55
Genres Piano
Share

Bio

„Kasparas Uinskas turi viską, kas būdinga didžiam pianistui ir muzikui... K. Uinsko Niujorko debiutas tapo įspūdinga jo tarptautinės karjeros pradžia.“
„New York Concert Review“ 2008 m.

Taip rašė žurnalas „New York Concert Review“ po atlikėjo debiuto „Weill Recital Hall at Carnegie Hall“ salėje, įvykusio 2008 m. pradžioje Niujorke. Pianistas K. Uinskas pradėjo tarptautinę karjerą 2007/2008 m. be jau minėtos Carnegie Hall taip pat debiutuodamas garsiausiose pasaulio salėse - Vašingtono J.F. Kennedy Center Millennium Stage, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonijoje bei eilėje kitų salių. Šie tarptautiniai pasirodymai akimirksniu pelnė aukščiausius kritikų įvertinimus bei klausytojų pripažinimą. Po koncerto Berlyno filharmonijoje žiniasklaida rašė „...Lietuvių pianisto K. Uinsko pasirodymo toli gražu negalima pavadinti eiliniu įvykiu itin turtingame Berlyno muzikiniame gyvenime... Nors tai buvo K. Uinsko debiutas Berlyno filharmonijoje, šis atlikėjas jau yra toli pažengęs savo meninio tobulėjimo kelyje. Jo grojimo technikai nebelieka ko palinkėti... be abejo šis pianistas yra vertas tarptautinės publikos dėmesio.“(„Klassik in Berlin“, Antje Rößler)

2008 m. rudenį K. Uinskas tęsia savo tarptautinių debiutų seriją. Rugsėjo mėn. pianistas su soline programa koncertavo Romoje „Tempietto“ muzikos festivalyje Marcello teatre. Tą patį mėnesį K. Uinskas pasirodė Stambule su kamerine programa su vienu garsiausių Turkijos violončelininkų Benyamin Sönmez.

Šalia solinių koncertų K.Uinskas reguliariai atlieka kamerinę muziką, bendradarbiauja su orkestrais.

Maestro J. Domarkas yra pasakęs: “Aš seku Kasparo Uinsko karjerą nuo to momento, kai 2005 m. mes kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru atlikome F.Šopeno antrąjį koncertą f-moll, kuris susilaukė didelio pasisekimo. Nuo pat pradžių įžvelgiau jame ne tik puikų virtuozą, bet ir nepaprastai gilų menininką. Kiekvieną kartą, kai jį girdžiu grojant, įsitikinu, kad jis yra charizmatiškas, aukščiausio lygio atlikėjas“.

Nuo pat studijų pradžios K. Uinskas išsiskyrė emociniu jautrumu muzikai, ypatinga fantazija, vaizduote ir virtuoziškumu. Visi šie gabumai lėmė apdovanojimus nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, tarp jų 1996 m. I-oji vieta tarptautiniame Stasio Vainiūno pianistų konkurse. 1997 m. viename garsiausių Europoje, Šveicarijos Verbier klasikinės muzikos festivalyje buvo apdovanotas naujienų agentūros „Reuters“ Grand Prix ir kvietimu 1998 m. debiutuoti tame pačiame festivalyje. Solinius rečitalius taip pat grojo festivaliuose: Aspen Music Festival (JAV, 2000 m.), Music Festival of the Hamptons (JAV, 2002 m.), Holland Music Sessions (Olandija, 2005, 2006 m.).

Platus atlikėjo repertuaras apima nuo J.S. Bacho iki XX-ojo amžiaus kompozitorių kūrinių, tačiau ypatingą vietą jo repertuare užima F. Šopeno muzika.2006 m. „Baltic Optical Disc“ išleido K. Uinsko debiutinį albumą su F. Šopeno kūriniais.

Atlikėjas taip pat skiria dėmesį lietuvių kompozitorių kūrybai bei jos populiarinimui. 2005 m. K. Uinskas kartu su kitais Lietuvos muzikais dalyvavo projekte, įrašant ir išleidžiant kompozitoriaus Vlado Jakubėno kompaktinę plokštelę, kurioje atlikėjas įgrojo keletą kompozitoriaus solinių kūrinių. Jau minėtame tarptautinių koncertų ture 2007/2008 m. K.Uinskas į savo programą tarp pasaulinių klasikų įtraukė ir mažai žinomo užsienyje lietuvių kompozitoriaus Balio Dvariono kūrinius. Skirtingų šalių publika turėjo unikalią progą išgirsti šio lietuvių kompozitoriaus tris miniatiūras iš siuitos „Žiemos eskizai“. Po koncertų spauda rašė: „Trijose savo šalies kompozitoriaus Balio Dvariono miniatiūrose, K. Uinskas įsikūnijo į tyrą vaikišką pasaulį, atskleisdamas šių kūrinių žavesį bei turtingą harmoniją, primenančią Medtnerį ir Čaikovskį.“ („New York Concert Review“, Rorianne Schrade).

Atlikėjas dažnai kviečiamas į radijo ir televizijos laidas. 2007 m. Niujorko klasikinės muzikos radijas „WQXR The Classical Music Radio of The New York Times“ Davido Dubalio vedamoje laidoje „Reflections from the Keyboard“ transliavo įrašus iš K. Uinsko albumo su F. Šopeno kūriniais.

Greta koncertinės veiklos K. Uinskas reguliariai vykdo šviečiamąją veiklą, inicijuodamas ir dalyvaudamas edukaciniuose projektuose, skirtuose klasikinės muzikos sklaidai jaunimo tarpe. 2006 m. K. Uinskas su pianistu Dariumi Mažintu įgyvendino edukacinę programą „Muzikinio paveldo pristatymas Vilniaus bendrojo lavinimo mokyklose“. Programa susilaukė didelio pasisekimo ir Vilniaus moksleivių susidomėjimo. Per visą programos laikotarpį buvo aplankyta trisdešimt Vilniaus mokyklų, ir gyvai atliekamą klasikinę muziką išgirdo virš penkių tūkstančių moksleivių. 2008 m. kovo ir spalio mėnesiais K. Uinskas įgyvendino tokią edukacinę programą Klaipėdos mokyklose, iš viso aplankyta per dešimt bendrojo lavinimo mokyklų.

K. Uinskas gimė 1979 m. Druskininkuose, Lietuvoje. Groti fortepijonu pradėjo būdamas šešerių savo gimtajame mieste. Nuo 1990 m. atvyko į Vilnių studijuoti Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau tęsė studijas B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, kurią baigė 1997 m. Aukštosios mokyklos studijas pradėjo Varšuvos F. Šopeno muzikos akademijoje. 2001 m. jam buvo suteikta Vladimiro Horowitzo vardo stipendija studijoms garsiojoje menų mokykloje „The Juilliard School“ Niujorke (JAV). Magistro studijas K. Uinskas baigė 2007 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Šiuo metu K. Uinskas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno aspirantas. 2008 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerija atlikėjui skyrė valstybinę stipendiją tarptautinei koncertinei veiklai vykdyti.

Daugiau informacijos www.uinskas.com

Members

Top song

Nearest events

Open in a new window

Music