Bio

Grupę Airija sukūrėme 1992 metais Alytuje, kuomet aš ir bosistas Kostas (Koka) pirmą kartą susitikome repeticijų studijoje ir pradėjome "džemuoti", tai buvo rugsėjo 16 diena, į mokyklą eiti nereikėjo, nes jau buvom baigę. Pradžioje būgnais grojo Andrius Abromavičius, gitara - Robertas Kondratavičius (Viva). Pagrojom keletą koncertų šia sudėtim.
Netrukus, spalio mėnesį atradome būgnininkę Astą, repetuojančią su punk grupe "Bepavadinimo", paviliojam ją į savo grupę. Lapkričio mėnesį nauja sudėtim dalyvavom "Aukštaitijos taurė`92", prisimenu, trūko stryga per koncertą. 1992 m. gruodžio mėnesį prie grupės prisijungė smuikininkas Eimantas Belickas, atradom, kad jis puikiai groja klarnetu, saxu, dūdele..., kas nuspalvino mūsų garsą netikėtom spalvom.
1993 m. grupių konkurse "Sparnai`93" užėmėm II vietą.
Koka laikinai paliko grupę, jį pavadavo bosistas Gintaras.
Koka grįžo į grupę kažkur po metų. Bravo muzikiniuose apdovanojimuose tapome "Metų atradimu", o Eimantas - "Metų instrumentalistu".
Iki pirmo albumo "Yra", kurį išleidome 1994 metais, aktyviai koncertavome ir kūrėme dainas, dalyvavom konkursuose ir dar visais kitai būdais stengėmėsi groti nesustoti. Prie grupės laikinai prisijungė multiinstrumentalistas M.Litvinsky.
Antrą albumą "Čia" įrašėme 1995 matais Vilniuje plokštelių įrašų studijoje, po kurio sekė turas po Lietuvą "Airija Yra Čia". Nufilmavom dainos "Į save per save" vaizdo klipą, kuris kanalo MCM muzikiniuose apdovanojimuose Prancūzijoje užima trečią vietą. Spalio mėn. koncertuojame Paryžiuje. Airija tapo geriausia roko grupe muzikiniuose apdovanojimuose "Metai`95". Tai buvo puikus sėkmingų metų pabaigimas.
1996 metais kartu su Kauno Mažuoju Teatru sukuriamas muzikinis spektaklis "Nuotraukos iš seno albumo", kuris sėkmingai rodomas visoje Lietuvoje. LTV Kauno redakcijos studijoje nufilmuojamas akustinis vaizdo koncertas ir išleidžiamas koncertinis albumas "Airija Yra Čia". Taip pačiais metais grupė įrašė ir studijinį albumą "Pasaka".
1998 metais M1 įrašų studijoje įrašomas ir išleidžiamas albumas "Naujas".
2000 m. sustabdoma grupės veikla.
2002 m. dešimtmečio proga grupė trumpam atsikuria, koncertai Lietuvoje ir Airijoje, kur spalio 28 d. įvyksta paskutinis grupės Airija koncertas Dubline, klube Eamonn Dorans.
2009 m. dalyvaujam festivaly Be2gether.

Noriu pasinaudoti proga ir padėkoti visiems, per grupės veiklos laikotarpį, buvusiems vadybininkams - Ramunei Rakauskaitei, Dariui Babijonui, Liudai Kočnovaitei, Rasai Seliūginaitei, Sauliui Jokubauskui, taip pat geriems grupės draugams Adomui Andriušaičiui ir Liudui Ramanauskui, grupės narių šeimoms, kolegoms ir fanams.
Vienas balsas - viena muzika.
--nojus (2008.03.27)

dar labai norėčiau padėkoti būgnininkams, kurie padėjo groti, kada Asta tapo MAMA ir groti negalėjo:
labai, labai didelis ačiū Meinardui Brazaičiui ir Gintui Gascevičiui.
--KoKa (2008.04.01)

Members

Liuda

manager

Asta

drums, vocal

Eimantas

violin, pipe, sax, clarinet, backing vocals, music

Darius

manager

Kostas

bass, vocal

Saulius

manager

Darius

vocal, guitar, music, lyrics

Top song

Nearest events

Open in a new window

Music