IDK Inženiertīklu Dizaina Kompānija

Official page
Share

Dārza automātiskās laistīšanas sistēma!

   Kuram gan no mums negribētos skaistu zālienu, kurš nebūtu izkaltis, nodzeltējis, vai neprasītu tik lielas rūpes, kā laistīšanu? Jāpieslēdz šļūtenes, jāgaida, kamēr aplaistīs vienu zāles pleķīti, tad jāvelk šļūtenes uz citu vietu, atkal jāgaida. Viss jau ir labi, kamēr Jūs to darāt. Bet pienāk diena, kad tas viss apnicis. Ir risinājums. 
Dārza automātiskās laistīšanas sistēma. 
Kas ir dārza automātiskās laistīšanas sistēma un kā tā darbojas?
Dārza automātiskās laistīšanas sistēma, pilnībā atbrīvo Jūs no rūpēm par dārza laistīšanu. Šī sistēma ir praktiski nemanāma, jo ir ierakta zemē. Līdz ar zemes virsmu, vai nedaudz zemāk atrodas laistītāji, jeb tā saucamās sprauslas, kuras nolaista konkrētas teritorijas. Tieši līdz ar zemes virsmu būs vārstu kastes vāka virsma, zem kuras būs elektromagnētiskie vārsti, kuru uzdevums būs regulēt ūdens padevi sistēmā. Garāžā vai kādā saimniecības ēkā, vai telpā tiek novietots vadības bloks. Ar vadības bloka palīdzību pilnībā tiek regulēta laistīšanas sistēma. Tajā tiek iestatīta informācija par laistīšanas sākšanu, ilgumu, dienām, kurās ir jālaista, kurš dārza kontūrs ir jālaista utt.  
No kādiem elementiem sastāv dārza automātiskās laistīšanas sistēma? 
Šī sistēma sastāv no dažādiem elementiem, tāpēc katram zemes pleķītim jāpievēršas individuāli. Tātad pats galvenais sistēmas smadzenes, jeb vadības bloks. Ar vadības bloka palīdzību notiek visa laistīšanas procesa vadība. No vadības bloka tiek padots signāls elektromagnētiskajiem vārstiem, kuri ieslēdz un izslēdz laistīšanu. 
Laistīšanas galvas.
Laistīšanas galvas montējamas zem zemes, nedaudz zemāk par zemes virsmu, lai pļaujot zālienu, nesabojātu tās ar pļaujmašīnas nažiem. Kad sistēmā vadības bloks dod signālu  elektromagnētiskajiem vārstiem, tie atver ūdenim ceļu uz laistīšanas galvām un no spiediena, kustīga laistīšanas galvas daļa izvirzās uz augšu un caur sprauslu notiek laistīšana. 
Elektromagnētiskais vārsts.
Tā uzdevums ir regulēt ūdens padevi sistēmā, pēc vadības bloka iestatījumiem.
Lietus sensors.
Lietus sensors nepieciešams, lai lietus periodā laistīšana nenotiktu. Tas tiek uzstādīts āra apstākļos un tā uzdevums ir nodot signālu uz vadības bloku, lai laistīšana nenotiktu. Lietus sensoram ir regulējams uztveres jutīgums. Kad nokrišņu daudzums sasniedz iestatītā jūtīguma robežu, sensors dod signālu vadības blokam, kas laistīšanas sistēmu uz noteiktu laiku aptur, bet vēlāk atkal ieslēdz. 
Hidranti.
Lai būtu ērtāka ūdens lietošana, piekļuve ūdenim, kaut vai, lai nomazgātu automašīnu, tiek ierīkoti hidranti- atsevišķas ūdens pieslēgšanas izvadi. 
Ūdens caurules.
Ūdens vada montāžai tiek izmantotas dažāda diametra PVC caurules, kuru diametrus sistēmas kvalitatīvai darbībai ir nepieciešams aprēķināt. Par cik esam ēku inženiertīklu speciālisti, veiksim visus nepieciešamos aprēķinus. Caurules tiek ieraktas zem zemes aptuveni 30-40 cm dziļumā. 
Kapilāri.
Kapilārus izmanto dobēs, lai apūdeņotu puķes un citus augus. Puķēm nav ieteicams liet ūdeni tieši uz ziediem, tāpēc ar kapilāru palīdzību tiek nodrošināts mitrums dobēs. Caur kapilāriem ūdens tiek liets nevis ar spiedienu, bet pilinošā veidā. 
Vai visa laistāmā platība tiks aplaistīta vienlaicīgi?
Par cik automātiskajā laistīšanas sistēmā pieejamais ūdens daudzums tiek sadalīts optimālai darbībai, lielākajā daļā gadījumu, ierobežoto ūdens resursu dēļ, visu teritoriju laistīt vienlaicīgi nav iespējams, tādēļ laistīšanas galvas tiek sadalītas pa grupām, un katru grupu kontrolē savs elektromagnētiskais vārsts. 
Kāpēc ierīkot dārza automātiskās laistīšanas sistēmu?
*Ietaupīsiet laiku;
*Samazināsies ūdens patēriņš, salīdzinot, ja laistīsiet ar šļūteni;
*Platība tiks aplaistīta vienmērīgi;
*Zāliens būs veselīgs un labāk pārziemos;
*Dārzs būs aplaistīts arī, ja būsiet ceļojumā;
*Nekāda piepūle. 
Kas notiek ar sistēmu ziemā?
Laistīšanas sezonas beigās, rudenī, sistēma ir jāatbrīvo no ūdens un jāatslēdz, lai nesabojātu zemē ieraktās caurules. Tāpēc mūsu meistari to paveiks pēc Jūsu pieprasījuma.
Ieteikumi!
Dārza automātiskās laistīšanas sistēmu vislabāk ir ierīkot pirms zāliena sēšanas, lai jaunajā zālienā vairs nebūtu jārok tranšejas. Taču, ja zāliens jau ir ierīkots, var uzmanīgi noņemt velēnu un pēc tam to uzlikt atpakaļ.
Katram dārzam nepieciešama individuāla pieeja. Tāpēc mēs uzprojektēsim un uzstādīsim dārza automātiskās laistīšanas sistēmu ņemot vērā Jūsu prasības un Jūsu zemes gabala īpatnības.


 Lai zaļa zāle aug!